Kategorie
Niezbędnik kierowcy

Akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie

Sporo kierowców ma problem z utrzymaniem porządku w samochodzie, a co za tym idzie z praktycznym zorganizowaniem miejsca do przechowywania. Często mamy rzeczy po prostu rzucone w bagażniku lub w aucie pod nogami. Powstaje wówczas niepotrzebny chaos, który skutecznie odbiera nam komfort jazdy. Warto się zastanowić i podjąć decyzję, jakie rzeczy są nam, tak naprawdę, zbędne w samochodzie? Jakie moglibyśmy przechowywać np. w garażu, a jakie trzeba mieć “pod ręką” w trakcie jazdy? Powinniśmy również mieć na uwadze, że zbędne przedmioty niedbale rozrzucone w aucie mogą być niebezpieczne dla kierowcy lub pasażera np. w trakcie kolizji, lub ostrego hamowania. Z pomocą przychodzą akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie.

Akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie — organizery

Nie zaszkodzi się pokusić o wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy, które tylko zagracają nasz pojazd na przykład przy okazji sprzątania wnętrza. Przedmioty, które chcesz zostawić, warto posegregować i uporządkować, a do tego przydadzą się akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie. Skrzynki, siatki czy organizery — zastanawiasz się, które z nich wybrać?

Organizery są produkowane z miękkich i elastycznych materiałów. Wyposażone w kieszenie lub podzielone na funkcjonalne przegrody. Różnią się między sobą rozmiarem — możemy wybrać małe lub większe w zależności od potrzeb. Organizer umożliwia oddzielenie i uporządkowanie różnego rodzaju przedmiotów np. według przeznaczenia — kosmetyki samochodowe, narzędzia, zakupy.

Można go też łatwo zdemontować lub złożyć, jeśli dojdziemy jednak do wniosku, że nie jest nam potrzebny w danej chwili. Dzięki temu jest bardzo poręczny i nie zajmuje wiele miejsca.

akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie
organizer do przechowywania rzeczy w samochodzie

Akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie — siatki

Doskonałym rozwiązaniem do przechowywania rzeczy w samochodzie są również siatki. Mamy do zaproponowania trzy rodzaje takich siatek: siatki torby, siatki na rzep i siatki podłogowe.

Siatki torby są bardzo trwałe i solidne. Kształtem przypominają torby na zakupy. Możesz w nich przechowywać wszystko, co niezbędne w trakcie podróży. Pomogą trzymać zawartość w sposób zwarty.

Siatki na rzep montuje się je przy ściankach bagażnika lub fotela za pomocą dodatkowego rzepa. Służą do przechowywania drobnych przedmiotów lub przydatnych w czasie podróży np. bidonu z napojem czy książki.

Siatki podłogowe unieruchamiają przewożone rzeczy, dociskając je do dna bagażnika. Dzięki temu, przedmioty nie przesuwają się. Jest to szczególnie przydatne, jeśli wozisz pojedyncze rzeczy np. luźne zakupy, czy mniejsze pudełka. Są one zabezpieczone w pewnym stopniu także przed obijaniem się o siebie oraz na “latanie” po bagażniku na wybojach. Montuje się je za pomocą klamer lub karabińczyków do haczyków, w które wyposażone są podłogi wszystkich współczesnych samochodów.

Akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie siatka

Akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie — kuferki czy skrzynki — co jest bezpieczniejsze?

Spora liczba kierowców korzysta z  tradycyjnych skrzynek. Są one doskonałe do przechowywania narzędzi. Nigdy nie wiemy, kiedy jakaś część w aucie się popsuje. Warto wówczas mieć taką skrzynkę z narzędziami pod ręką. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one zbyt wygodne, jak również mogą stać się niebezpieczne podczas kolizji czy wypadku. Po prostu nie można ich odpowiednio przymocować.

Z tego względu o wiele lepszym rozwiązaniem są kuferki. Są one wykonane ze specjalnych, bardzo miękkich materiałów (mogą być również plastikowe lub zrobione z jeszcze innego tworzywa) na rzepy. Możemy je bezpiecznie wykorzystywać w samochodzie, ponieważ łatwo je przymocować do podłoża. Dobrze wpasowują się także w zagłębienia koła zapasowego w starszych modelach samochodów.

Akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie kuferek pełny

Akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie — podsumowanie

Nie są to jedyne propozycje akcesoriów do samochodu, na jakie możemy się zdecydować, jednak najczęściej wybierane. Bez względu na to, na jaki rodzaj się zdecydujemy, to zawsze trzeba pamiętać o częstych porządkach w aucie, nie tylko po to, by zapewnić sobie przyjemność z jazdy, ale również, a może przede wszystkim, ze względu na bezpieczeństwo swoje i naszych pasażerów. Bezwzględnie trzeba pozbyć się z samochodu rzeczy ciężkich i takich, które mają ostre krawędzie. Uznajmy więc, od dziś, akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie za niezbędnik każdego odpowiedzialnego kierowcy.

Co więcej, ich niewielka cena sprawia, że bardzo dobrze nadają się na zawsze trafiony prezent dla bliskiej osoby czy kolegi. Obdarowany na pewno znajdzie dla nich zastosowanie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *