Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Dywaniki samochodowe

Czyszczenie welurowych dywaników samochodowych

Kluczową kwestią dla każdego kierowcy powinien być ładny wygląd i czystość auta. Wtedy również nasi pasażerowie będą czuć się w nim niezwykle komfortowo. Ważną sprawą jest czyszczenie i pielęgnacja dywaników samochodowych. Jeśli zdecydujemy się, na welurowe dywaniki samochodowe będzie z tym nieco więcej kłopotu, ale naprawdę warto. Po pierwsze: welurowe dywaniki są zwyczajnie ładniejsze i nadają elegancji naszemu pojazdowi. Po drugie: na rynku jest duży wybór kosmetyków, dzięki którym czyszczenie welurowych dywaników samochodowych będzie łatwe i przyjemne.

Dywaniki samochodowe — jaką rolę pełnią w naszym samochodzie?

Doskonale wiemy, że brud, który wnosimy z zewnątrz na butach, zostaje na wycieraczce. Jeśli jest ona gumowa, wystarczy ją zazwyczaj jedynie wytrzepać lub ewentualnie odkurzyć i zmyć wodą. Z dywanikami welurowymi sprawa wygląda nieco inaczej. Po usunięciu piasku czy innych zabrudzeń za pomocą odkurzacza mogą niestety pozostać plamy.

Dlaczego utrzymanie dywaników welurowych w czystości jest takie ważne?

We włókna może również wsiąkać woda. Jeśli nie wywietrzymy auta i nie pozwolimy dywanikom porządnie wyschnąć, wilgoć będzie powodować wydzielanie brzydkich zapachów. A jeśli przez dłuższy czas nic z tym nie zrobimy, najpewniej pojawi się pleśń, która jest szkodliwa dla naszego organizmu. Wśród alergenów zajmuje ona jedno z czołowych miejsc. Dodatkowo stwarza niebezpieczeństwo poślizgnięcia się nogi w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie dywaników samochodowych w czystości.

m_Alfa_Romeo_Brera_od_01.2006r.
m_Alfa_Romeo_Brera_od_01.2006r.

Welurowe dywaniki samochodowe — zalety

Oprócz tego, że welurowe dywaniki samochodowe prezentują się lepiej od gumowych, to warto również wspomnieć o ich niezwykłej miękkości, która sprawia, że wnętrze auta staje się przytulniejsze.

Ich właściwa pielęgnacja nie jest szczególnie trudna, jeśli odpowiednio się do tego zabierzemy. Po użyciu właściwych kosmetyków nasz samochód będzie czysty i elegancki, a dywaniki będą wyglądać, jak nowe!

Czyszczenie welurowych dywaników samochodowych — cenne wskazówki

Przede wszystkim trzeba pamiętać, by takie dywaniki czyścić w miarę regularnie i bardzo dokładnie. I tutaj nieocenione okażą się kosmetyki do czyszczenia tapicerki samochodowej. Z uwagi na to, że zależy nam na szybkim wyschnięciu dywaników, najlepiej jest sprzątać w pogodny i ciepły dzień.

Zaczynamy od wyczyszczenia wnętrza samochodu. Dywaniki wyjmujemy, następnie wytrzepujemy i dokładnie odkurzamy. Jeśli znajduje się na nich błoto to, trzeba je najpierw wysuszyć. Natomiast, jeśli dywanik jest poplamiony, to trzeba go wyprać. Można to zrobić zarówno na sucho, jak i na mokro. Decydując się na czyszczenie na mokro, pamiętajmy o tym, by dywanik również dokładnie wysuszyć. Włożenie do samochodu zawilgoconej wycieraczki spowoduje, że zacznie się ulatniać nieprzyjemny zapach, jak również do wnętrza auta może wkraść się, niebezpieczna dla naszego zdrowia pleśń czy równie szkodliwy grzyb.

1442-k2-tapis-600-ml
1442-k2-tapis-600-ml

Doskonałe preparaty do czyszczenia welurowych dywaników samochodowych

Do czyszczenia na sucho stosujemy specjalny proszek. Wysypujemy go na wycieraczkę i odczekujemy taką ilość czasu, jaką podał producent na opakowaniu. Pozostałości proszku wciągamy odkurzaczem.

Z kolei do czyszczenia na mokro można zastosować rozmaite płyny czy pianki do tapicerki samochodowej takie jak z serii K2. Nakładamy preparat na zaplamione miejsce i pozostawiamy na chwilę. Większość wniknie w głąb i usunie brud nawet przy samej podstawie włókien, ale przy upartych plamach może zaistnieć konieczność powtórzenia procesu lub przetarcia miejsca miękką szczotką. Nadmiar środka ścieramy czystą i wilgotną szmatką.

Wymienione produkty pomogą nam usunąć wszelkie zabrudzenia i plamy. Co ważne nasze welurowe dywaniki na długo pozostaną czyste i świeże. Regularne stosowanie wysokiej jakości płynów i pianek z przeznaczeniem do tapicerki samochodowej (ale również do dywaników) daje nam gwarancję trwałości i wytrzymałości, zarówno produktów tapicerowanych, jak i materiałowych. Długo utrzymują też czystość i świeżość w naszym aucie.

Welurowe dywaniki samochodowe — stawiaj na wysoką jakość produktu

Decydując się na welurowe dywaniki samochodowe, warto postawić na ich wysoką jakość, nawet kosztem wyższej ceny. Gęsty włos sprawia, że brud nie przedostanie się zazwyczaj zbyt głęboko, a piasek, okruchy z jedzenia czy błoto da się łatwo usunąć.

Sprawdź naszą ofertę welurowych dywaników samochodowych, ale także szerokiej gamy produktów do ich czyszczenia i pielęgnacji. Pamiętaj, że o dobrej jakości dywanik trzeba dbać, a odpłaci się urzekającym wyglądem i wygodą użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *