Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Dywaniki samochodowe

Dywaniki gumowe do Forda Mondeo

Każdy samochód po dłuższym czasie użytkowania ulega uszkodzeniu. Również poszczególne jego części zużywają się. Do takich elementów wyposażenia auta, które są najczęściej narażone na zniszczenie i wymianę należą dywaniki samochodowe. Wyróżniamy dwa ich rodzaje: gumowe oraz welurowe. Te pierwsze są o wiele trwalsze i bardziej funkcjonalne. Łatwiej je też wyczyścić. Pamiętajmy jednak o tym, że poszczególne roczniki samochodu różnią się między sobą np. umiejscowieniem gaśnicy czy płytą podłogową. Z tego też względu również musimy odpowiednio dobrać dywaniki samochodowe. Jest to niezwykle ważne, by były one doskonale dopasowane pod konkretny model samochodu. Gwarantuje to bezpieczeństwo kierowcy podczas jazdy. Sprawia, że dywanik nie przesuwa się, ani nie zwija. Tak samo jest w przypadku Forda. Nabywając dywaniki gumowe do Forda Mondeo należy pamiętać, by dobrać je, biorąc pod uwagę, chociażby rocznik konkretnego pojazdu.

Dywaniki gumowe do Forda Mondeo I

Ford Mondeo I to samochód, który został wprowadzony na rynek w 1992 roku. Marka podjęła tutaj próbę stworzenia samochodu globalnego, który miał być dostępny na wszystkich rynkach motoryzacyjnych na świecie. W 1994 roku samochód ten uzyskał tytuł Car of the Year. Zdobył też międzynarodowe uznanie.

Posiadacze Forda I produkowanego w latach 1993 – 2000 mogą dokonać wyboru korytkowych dywaników gumowych. Są to modele polskiej produkcji. Ze względu na atrakcyjną cenę i wysoką funkcjonalność cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Do ich niewątpliwych zalet należą także: wysoki brzeg ochronny, dość duża waga, a także specjalna konstrukcja, która zapobiega przesuwaniu oraz zwijaniu dywanika podczas prowadzenia samochodu. Co więcej, wycieraczka od strony kierowcy posiada specjalne wzmocnienie na wysokości pedałów. Dobrym przykładem firmy produkującej dywaniki gumowe do Forda Mondeo jest firma Prismat.

dywaniki gumowe do Forda Mondeo dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
KORYTKA Gumowe dywaniki samochodowe do Forda Mondeo MK1 MK2 od 1993-2000r. (DX-1) model: P561015 producent: PRISMAT – dywaniki gumowe

Dywaniki gumowe do Forda Mondeo II

Natomiast Forda Mondeo II wprowadzono na rynek samochodowy w październiku 1996 roku. Elementem, który unowocześniono w tym modelu była karoseria. Dodano bardziej masywny zderzak i większe światła z przodu. Z kolei podłogi w samochodzie w ogóle nie zmieniono. Z tego też względu pasują tutaj również dywaniki samochodowe przeznaczone do modelu pierwszego.

Dywaniki gumowe do Forda Mondeo I i II – przykłady

Kolejne przykładowe gumowe dywaniki dedykowane do Forda Mondeo I lub II z lat 1993 – 2000 to produkty takich znanych firm, jak: Motochobby, Doma, czy też Frogum.

Przyjrzyjmy się bliżej akcesoriom firmy Doma. Są to oryginalne wycieraczki idealnie dopasowane do modelu samochodu. Występują w ładnym grafitowym (ciemno – szarym) kolorze. Co więcej, są wykonane z gumy wysokiej gatunkowo jakości. Ponadto posiadają idealnie wyprofilowany i estetyczny brzeg ochronny do 1 cm. Dywanik kierowcy jest wyposażony w podwójne wzmocnienie, czyli specjalną gumową warstwę, która chroni najbardziej narażone miejsca przed przetarciem. Akcesoria te posiadają także specjalnie przygotowane gniazda na stopery mocujące. W uzasadnionych przypadkach montowane są również plastikowe zatrzaski pod oryginalne mocowania.

dywaniki gumowe do Ford Mondeo dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
Dywaniki gumowe do Forda Mondeo – DOMA – przykładowy opis

Dodatkowo do zestawu polecamy również zakup funkcjonalnej i uniwersalnej osłony na tunel. Doskonale zabezpiecza ona miejsce, które znajduje się pomiędzy tylnymi siedzeniami i chroni je przed zabrudzeniem. Osłonę można dopasować do każdego modelu auta poprzez wycięcie wzdłuż przygotowanych linii. Jest to jednak zakup opcjonalny, dostępny wyłącznie na zamówienie.

Dywaniki gumowe do Forda Mondeo III, IV i V – wybrane modele

Forda Mondeo III zaprezentowano w 2000 roku. Jest to już zupełnie odmienna konstrukcja od poprzednich. Dlatego też dywaniki samochodowe muszą być dobrze dopasowane. Akcesoria, jakie może tutaj zaoferować firma NewStyling, to propozycje takich producentów, jak: Frogum, Petex, Motochobby, Prismat, czy Rezaw Plast.

Dywaniki gumowe do Forda Mondeo – Rezaw – Plast – wiodący producent na rynku

Firma Rezaw – Plast oferuje dywaniki w kolorach czarnym, beżowym oraz popielatym. Są to oryginalne dywaniki korytkowe. Wykonywane są z mieszanki gumowej opartej na kauczuku syntetycznym. Ich niewątpliwą zaletą jest to, iż nie posiadają przykrego zapachu gumy. Co więcej, mają one bardzo funkcjonalny brzeg ochronny o wysokości 3 cm. Poza tym charakteryzują się doskonałym dopasowaniem pod wskazany typ samochodu. Ponadto nieodpłatnie dołączamy komplet stoperów do mocowania dywaników w samochodzie. Montujemy również zatrzaski na tylnych dywanikach. Co istotne, po konsultacji ze sprzedawcą montujemy także plastikowe zatrzaski z otworem okrągłym lub owalnym (wariant do wyboru). Polecamy też zakup uniwersalnej osłony na tutel. Jednak tak jak w poprzednim przypadku jest to opcja dostępna wyłącznie na zamówienie.

dywaniki gumowe do Forda Mondeo dywaniki samochodowe rezaw plast
REZAW PLAST gumowe dywaniki samochodowe Ford Mondeo III od 2000-2007r. 200601

Z kolei Forda Mondeo IV po raz pierwszy wprowadzono na rynek w roku 2006. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że ten model w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2008 zajął trzecie miejsce. Jest to niewątpliwie znaczące wyróżnienie.

Spośród wielu dywaników przeznaczonych do tego modelu auta warto przyjrzeć się bliżej znowu produktom firmy Rezaw – Plast. Tym razem są to jednak akcesoria dedykowane dla modeli produkowanych w latach 2007 – 2014. Ich niewątpliwe zalety to idealne dopasowanie pod model samochodu, wykonanie z wysokiej jakości gumy na bazie kauczuku, całkowicie bezzapachowej, wysoki rant ochronny do 3 cm. Co więcej, akcesoria tego producenta są dostępne w trzech wariantach kolorystycznych: standardowym czarnym, popielatym oraz beżowym.

dywaniki gumowe do Forda Mondeo dywaniki samochodowe rezaw plast
REZAW PLAST beżowe gumowe dywaniki samochodowe Ford Mondeo IV od 2007-2014r. 200605B/Z

Ford Mondeo V, ostatni jak do tej pory model pierwszy raz zaprezentowano w 2014 roku na Paris Motor Show. Tę wersję Forda zbudowano na zupełnie nowej płycie podłogowej. Zmieniono w nim również konstrukcję tylnego zawieszenia.

Firma Cik – Car – absolutna nowość!

Forda najnowszej generacji można wyposażyć w dywaniki gumowe takich firm, jak: Frogum, Rezaw, Motochobby, Aristar, czy Geyer&Hosaya.

Jednak na szczególną uwagę zasługuje firma Cik – Car. Jest to absolutna nowość na rynku, jeśli chodzi o producentów dywaników samochodowych. Dywaniki te są doskonale dopasowanym zamiennikiem wykonanym z niemalże laserową precyzją do oryginalnej płyty podłogowej samochodu. Opracowano je z wysokiej jakości mieszanki gumowej w kolorze czarnym. Co więcej, kolor ten zapewnia niezwykłe wprost połączenie z oryginalnym odcieniem samochodowej tapicerki. Dywaniki te są bardzo wytrzymałe. Ponadto w górnej części dywanika kierowcy znajduje się podwójne wzmocnienie warstwy gumy, które doskonale zabezpieczy przed przedwczesnym zużyciem materiału. Wycieraczki posiadają także delikatny i estetyczny brzeg ochronny o wysokości ok. 1 cm. Specjalna konstrukcja dywanika tzw. głęboka kratka skutecznie zabezpiecza tapicerkę samochodu przed zabrudzeniami. Zatrzymuje też wodę i piasek na powierzchni dywanika. Środkowa część tego akcesorium jest pokryta  gumowymi kolcami, które działają antypoślizgowo. Dywaniki gumowe firmy Cik – Car również są dostarczane ze specjalnym zestawem mocującym idealnie dopasowanym do danej marki/modelu auta.

dywaniki gumowe do Forda Mondeo dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
CIK-CAR gumowe dywaniki samochodowe Ford Mondeo od 2014r. FOR00014

Dywaniki gumowe do Forda Mondeo – podsumowanie

Dokonując zakupu dywaników samochodowych zwróć koniecznie uwagę na rocznik, czy też wersję (kombi/hatchback itp.) swojego samochodu. Jest to bardzo ważne biorąc pod uwagę właściwe dopasowanie tego akcesorium. Pamiętaj, że złe dopasowanie w tym przypadku skutkuje zanieczyszczeniem tapicerki pojazdu, ale przede wszystkim utrudnia prowadzenie auta. Może to nawet doprowadzić do kolizji lub wypadku na drodze.

Zapraszamy do sklepu NewStyling. Z pewnością znajdziesz u nas odpowiednio dobrane dywaniki gumowe do Forda Mondeo. W dodatku będą się one pięknie prezentować w Twoim samochodzie.