Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Dywaniki samochodowe

Dywaniki samochodowe jako ważny element wyposażenia samochodu

Osoba, która posiada prawo jazdy i do tego własny samochód dobrze wie, z jaką niezależnością i poczuciem wolności się to wiąże. Własne cztery kółka dają ogrom satysfakcji, a także stwarzają wiele możliwości  pod względem pracy, nauki czy podróżowania. Jednakże posiadanie samochodu to nie tylko przyjemność, to również obowiązek. Jeśli zależy nam na tym, by samochód był naszą wizytówką, to powinniśmy również odpowiednio go pielęgnować. W aucie spędzamy naprawdę sporo czasu w ciągu dnia i pewnie każdy kierowca chce, by było ono zadbane. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia naszego auta są dywaniki samochodowe. Dokonując ich zakupu powinniśmy zwrócić uwagę, by były one dopasowane i odpowiednio dobrane do aury panującej na zewnątrz. Tylko w ten sposób będą mogły właściwie spełnić swoją rolę.

Dywaniki samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Podstawową funkcją dywaników samochodowych jest ochrona oryginalnej płyty podłogowej przed brudem, wilgocią, a także wytarciem, czy wszelkimi uszkodzeniami. Zapewniają one czystość wnętrza samochodu. Najczęściej jest to zestaw czterech dywaników. Umiejscowione są na podłodze pod nogami kierowcy, a także pasażerów. Istotną kwestią jest to, że nie są zamontowane na stałe. W każdej chwili można je wyjąć z samochodu, wytrzepać lub umyć, a także wymienić na nowe.

Dywaniki samochodowe - jeden z ważniejszych elementów wyposażenia naszego auta dywaniki welurowe dywaniki gumowe
Dywaniki samochodowe – jeden z ważniejszych elementów wyposażenia naszego auta

Dywaniki samochodowe – gumowe i welurowe

Rynek oferuje dwa rodzaje tych akcesoriów. Są to dywaniki samochodowe wytwarzane z gumy oraz z weluru. Oczywiście można również podjąć decyzję o zakupie każdego z tych produktów, ponieważ są one przydatne w różnych porach roku.

Gumowe dywaniki samochodowe są uniwersalne. Sprawdzą się o każdej porze roku. Jednak szczególnie spełnią swoją rolę w okresach deszczowych, z tego względu, że wszelkie zabrudzenia zatrzymają się na gumowej powierzchni. Niezwykle ważną kwestią jest to, że stanowią one doskonałą ochronę płyty podłogowej samochodu przed korozją. Ich niewątpliwą zaletą jest również funkcjonalność. Do wad zaś należy kwestia wyglądu. Mianowicie, jeśli komuś zależy na elegancji, ładnej prezencji oraz estetyce, to powinien zdecydować się na produkty z weluru. Z kolei dywaniki gumowe są łatwiejsze w pielęgnacji. Wystarczy je umyć pod bieżącą wodą. Co więcej, odznaczają się dużą odpornością na wszelakie detergenty.

dywaniki samochodowe dywaniki gumowe dywaniki welurowe
FROGUM gumowe dywaniki samochodowe VW Golf IV 1997-2006r. 000012

Dywaniki welurowe to doskonałe rozwiązanie w suchych porach roku. Nie służy im nadmierna wilgoć, woda, czy błoto. Ich zalety to przede wszystkim ładny wygląd, a także większa elastyczność, niż w przypadku gumowych rozwiązań, przez co łatwiej je dopasować do wnętrza naszego auta. Pamiętajmy jednak o tym, że ich włoskowata konstrukcja wymaga częstszej pielęgnacji i pozbywania się zbędnych zanieczyszczeń. Należy jednak to robić, jeśli zależy nam na tym, by wnętrze samochodu lśniło czystością i zachwycało niezwykłą elegancją.

dywaniki samochodowe dywaniki welurowe dywaniki gumowe
Dywaniki welurowe BMW R60 Countryman od 2010r. ECONOMIC 01

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze dywaników samochodowych?

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup dywaników samochodowych jest ich rozmiar. Jest to istotne ze względu na kwestię bezpieczeństwa na drodze. Jeśli zakupimy produkty niedopasowane rozmiarem, to wówczas ryzykujemy tym, że będą się one zwijały. Co więcej, w tej sytuacji nie będziemy mogli też swobodnie korzystać z pedałów w samochodzie. Może spowodować to kolizję na drodze, czy nawet dojść do wypadku.

Drugim aspektem, na który każdy kierowca powinien zwrócić uwagę jest materiał, z jakiego są wykonane nasze dywaniki. Dywaniki samochodowe tylko wtedy będą właściwie spełniały swoją funkcję, gdy będą wyprodukowane z wysokiej jakości materiału. Jeśli mają nam one posłużyć długie lata, to czasami lepiej zainwestować w droższy wariant produktu. Dzięki temu zyskamy pewność, że jest on trwalszy i bardziej wytrzymały na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. W przypadku akcesoriów welurowych musimy zwrócić uwagę na konstrukcję dywaników. Powinny mieć one gęstsze włosie i odpowiednie wykończenie. To spowoduje, że nie będą się strzępiły. Jeśli zaś chodzi o gumowe rozwiązania, to zauważmy, że często wydzielają one przykrą woń. Szczególnie jest to odczuwalne latem, gdy panują wysokie temperatury. Jest to kolejna rzecz, która bez wątpienia przekonuje do używania ich w deszczowych porach roku.

Dywaniki samochodowe – montaż

Należy zwrócić również uwagę na sposób montażu tego akcesorium. Pamiętajmy o tym, iż lepiej i wygodniej zamontować dywaniki dedykowane do konkretnego modelu samochodu. Kompletny zestaw montażowy składa się ze stoperów lub wkrętów.

Podsumowując, dywaniki samochodowe to element wyposażenia, bez którego da się jeździć. Jednak, jeśli kierowcy zależy na estetycznym i ładnym wyglądzie oraz na utrzymaniu porządku we wnętrzu auta, to z pewnością nie pożałuje inwestycji w te artykuły. Warto pamiętać, że chronią one oryginalną wykładzinę przed brudem, czy różnorakimi uszkodzeniami. Co więcej, metalowe części w samochodzie są również doskonale zabezpieczone przed rdzą. Bezsprzecznie są to także przedmioty, które łatwiej wymienić na nowe niż wykładzinę w samochodzie. Ponadto, muszą one być dobrze dopasowane do samochodu, by zapewniały nam bezpieczeństwo i swobodę ruchów. Poza tym powinny spełniać nasze oczekiwania pod względem kolorystyki i ogólnego wyglądu. To wszystko zapewni nam komfortową podróż, gdziekolwiek nam się zamarzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *