Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Dywaniki samochodowe Niezbędnik kierowcy

Dywaniki samochodowe na zimę i lato – dlaczego warto mieć dwa zestawy dywaników samochodowych?

Dlaczego warto mieć dwa zestawy dywaników samochodowych? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie bardzo dokładnie.

Dlaczego akurat dwa?

To przede wszystkim idealna opcja na zmieniające się w naszym kraju pory roku. Ponadto dwa zestawy dywaników zapewniają właściwszą ochronę płyty podłogowej w samochodzie i to niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Na rynku są dostępne dwa rodzaje wycieraczek: gumowe oraz welurowe.

Podstawowe różnice między nimi to głównie właściwości użytkowe, wygląd zewnętrzny oraz cena. Z dywaników gumowych warto korzystać w okresie od jesieni do wiosny. Na pewno doskonale sprawdzą się zimą, ale także w okresach deszczowych, kiedy jest największe prawdopodobieństwo wniesienia na butach błota i wilgoci. Drugi zestaw — dywaniki welurowe — będzie natomiast doskonałym rozwiązaniem od wiosny do jesieni, szczególnie zaś w okresie letnim.

Dwa zestawy dywaników samochodowych — gumowe idealne na zimę i okres przejściowy jesień — wiosna

Dywaniki gumowe wykonuje się z tzw. mieszanek gumowych. Ich podstawową zaletą jest to, że zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości. Bez problemu możemy usunąć z nich wodę, błoto, śnieg czy zabrudzenia powstałe z innej przyczyny. Z tego względu właśnie są tak dobrym rozwiązaniem na zimę i okres przejściowy.

Ważne, by za każdym razem pamiętać o spłukaniu zabrudzeń wodą. Jeżeli o tym zapomnimy, to np. błoto wniesione na obuwiu będzie się gromadzić w korycie naszego dywanika. Jest to spowodowane tym, że dywaniki gumowe posiadają ranty o wysokości od 1 do 3 cm. Dzięki nim woda nie wydostaje się z wycieraczki na zewnątrz, czyli na tapicerkę w samochodzie. Jeżeli jej nie usuniemy i będzie długo zalegała, to po dłuższym czasie zacznie parować. Może to być duże utrudnienie dla posiadaczy starszych samochodów.

Niewątpliwie kolejną zaletą dywaników gumowych jest dłuższy okres ich użytkowania. Jednak warunkiem tego jest ich właściwa pielęgnacja i dbanie o czystość. Poza tym takie dywaniki nie przepuszczają wilgoci, doskonale dopasowują się do płyty podłogowej i tak naprawdę nadają się na każdą porę roku. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że produkty te posiadają specjalnie wyprofilowaną, nierówną powierzchnię, która ma działanie antypoślizgowe. Niewątpliwie do ich zalet należy także niska cena. Jest ona zdecydowanie niższa od ceny dywaników welurowych.

Dywaniki gumowe mają też wady. Jedną z nich może być przykry, gumowy zapach lub tendencja do odkształcania w wysokich i niskich temperaturach. Jest to jednak cecha wyrobów niższej jakości np. tych sprowadzonych z Chin. Jeśli zdecydujesz się na polskich lub europejskich producentów, masz pewność, że wycieraczki gumowe będą absolutnie bezwonne i zawsze pozostaną w tym samym kształcie.

Dywaniki samochodowe na zimę i lato – dlaczego warto mieć dwa zestawy dywaników samochodowych - guma

NewStyling — gwarancją dobrego wyboru

W sklepie NewStyling znajdziesz duży wybór dobrych jakościowo dywaników gumowych. Co prawda, różnią się one ceną. W zależności od rodzaju zastosowanych materiałów, jakości wykonania oraz konstrukcji mamy modele droższe lub tańsze. Jeśli zdecydujesz się na tańsze, to musisz wiedzieć, że są one dostępne głównie w kolorze czarnym. Natomiast droższe cechuje różnorodna kolorystyka.

Jak więc widać w okresie zimy oraz okresach przejściowych pomiędzy wiosną a jesienią lepiej zdecydować się na zakup zestawu dywaników gumowych.

Dywaniki welurowe — doskonałe na lato i okres przejściowy wiosna — jesień

Dywaniki welurowe są wykonane z włókna. Są to wykładziny, które cechuje określona masa powierzchniowa, różnorodna kolorystyka i wykończenia. Zachwycają ładnym, wyjątkowo estetycznym wyglądem w samochodzie.

Do ich zalet należą także funkcjonalność oraz odporność na zmiany temperatur. Ponadto, nie odkształcają się, nie wydzielają przykrego zapachu i jak już wspomniane było powyżej, istnieją większe możliwości wyboru wariantu kolorystycznego. Głównie są dostępne w kolorach: czarnym, popielatym i szarym.

Wady dywaników welurowych to przede wszystkim możliwość nasiąkania wodą. Jest to związane z ich konstrukcją i może być sporym utrudnieniem w czasie deszczu. Niestety, woda, roznosząc się na całej powierzchni dywanika, powoduje, iż szybciej staje się on wilgotny i zaczyna parować.

Poza tym dywaniki welurowe wymagają więcej wysiłku, jeśli chodzi o właściwą ich pielęgnację i utrzymanie czystości. By ładnie się prezentowały, należy zdecydowanie częściej je czyścić, używając do tego odpowiednich środków do ich pielęgnacji i odkurzacza.

Jeżeli  lubimy ładne i miłe dla oka przedmioty w aucie, to szczególnie latem i w okresie przejściowym pomiędzy wiosną a jesienią, możemy zdecydować się na zakup zestawu dywaników welurowych. Jesteśmy bezpośrednim producentem, dlatego w sklepie NewStyling znajdziesz bogatą ofertę takich właśnie dywaników.

Dywaniki samochodowe na zimę i lato – dlaczego warto mieć dwa zestawy dywaników samochodowych - welur rodzajowe

Dwa zestawy dywaników samochodowych — gwarancją naszego bezpieczeństwa

Podsumowując, decydując się na zakup dywaników do samochodu, warto rozważyć zakup dwóch zestawów. Ma to duże znaczenie, nie tylko ze względu na komfort jazdy. Przede wszystkim, pamiętajmy, iż prawidłowe dopasowanie dywaników do podłogi samochodu jest gwarancją bezpieczeństwa, ponieważ eliminuje ryzyko przemieszczania się oraz zwijania dywanika.

Z myślą właśnie o naszym bezpieczeństwie warto postawić na tę droższą opcję. Jeśli będziemy prawidłowo pielęgnować nasze dywaniki, to posłużą nam one nawet kilka lat. Wówczas, bez względu na porę roku czy aurę na zewnątrz — czy to dywaniki gumowe, czy welurowe — będą zawsze ładnie wyglądać i ozdabiać wnętrze naszego samochodu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *