Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Dywaniki samochodowe

Dywaniki samochodowe na zimę

Zima to pora roku, kiedy nawet zagorzali fani rowerów i motocykli przesiadają się na samochód, rezygnując z jazdy na świeżym powietrzu. Kierowcy jednak powinni pamiętać o używaniu odpowiednich na tą porę dywaników samochodowych. Jest to ważne, jeśli chcemy, by wnętrze auta było czyste i cieszyło estetycznym wyglądem przez długi czas. Dywaniki samochodowe na zimę gwarantują większe bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Dywaniki samochodowe na zimę – jakie wybrać?

Zimą, kiedy często pada śnieg, czy deszcz woda może uszkodzić podłogę w samochodzie. Dlatego na tę uciążliwą porę roku najlepszym wyborem będą dywaniki gumowe. Nie przepuszczą one nawet dużych ilości wody powstałych np. po roztopieniu śniegu. Co więcej, doskonale ochronią wnętrze samochodu nie tylko przed śniegiem, ale także przed solą używaną na ulicach w Polsce podczas zimy.

dywaniki samochodowe na zimę dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
Dywaniki samochodowe na zimę – REZAW PLAST popielate gumowe dywaniki samochodowe Audi A4 B6 B7 od 2000-2007r. 200301S

Dywaniki gumowe posiadają wysoki rant. To powoduje, że woda nie przedostanie się do wnętrza auta. Ponadto można łatwo się jej pozbyć. Pamiętajmy o tym, że jeśli pozostawimy wodę w środku zaparują nam szyby, a to z kolei przyczyni się zimą do ich zamarznięcia. Wszyscy wiemy, jak trudno pozbyć się warstwy lodu z szyby. Oprócz tego ciągła wilgoć w samochodzie może spowodować rozwój grzybów oraz pleśni. Ma to z pewnością negatywny wpływ na zdrowie użytkowników auta. Wilgoć znajdująca się pod podłogą sprzyja również powstawaniu rdzy.

Niewątpliwą zaletą dywaników wykonanych z gumy jest to, że bardzo łatwo się je czyści. Piasek można zwyczajnie z nich wysypać, potem wystarczy już tylko umyć je pod bieżącą wodą. W tym celu można skorzystać z myjni samochodowej. Zabezpieczy to obuwie właściciela auta przed brudem, ale również wpłynie bardzo pozytywnie na ogólny wygląd wnętrza pojazdu.

Dobre dywaniki samochodowe na zimę – czym się charakteryzują?

Dobrej jakości dywaniki samochodowe na zimę:

  • powinny być wykonane z gumy, zdecydowanie łatwiej się je wówczas czyści oraz usuwa wodę z wnętrza auta,
  • brzegi  dywaników muszą być na tyle wysokie, by było łatwo wyjąć je i wylać nagromadzoną w nich wodę,
  • cechuje je elastyczna guma, niskie temperatury nie powodują jej twardnienia, co mogłoby negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort jazdy,
  • dywaniki gwarantujące bezpieczeństwo to dywaniki doskonale dopasowane, posiadają specjalne gniazda do prawidłowego ich zamontowania, co z kolei uniemożliwia ich przesuwanie.

Gumowe dywaniki do samochodu – jak się prezentują?

Gumowe dywaniki samochodowe na zimę mogą bez wątpienia ładnie wyglądać. Muszą być tylko wykonane z dobrej jakości gumy oraz przeznaczone do konkretnych modeli samochodów. Wówczas mamy pewność, że idealnie dopasują się do podłogi i znakomicie ją zabezpieczą. W sklepie NewStyling posiadamy nie tylko gumowe dywaniki w kolorze czarnym. Również są dostępne wersje popielate lub beżowe. Ale najważniejsze jest to, iż w okresie zimowym nie mają sobie równych, jeśli chodzi o ochronę płyty podłogowej w aucie.

dywaniki samochodowe na zimę dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
Dywaniki samochodowe na zimę – REZAW PLAST beżowe gumowe dywaniki samochodowe Ford Mondeo III od 2000-2007r. 200601B/Z

Trwałość gumowych dywaników – kolejna zaleta

Dywaniki samochodowe na zimę wykonane z gumy są bardzo trwałe. To ich kolejna niepodważalna zaleta. Mimo tego, że narażamy je na działanie takich czynników, jak np.: piasek, woda, czy tarcie naszego obuwia są w stanie wytrzymać z nami nawet kilkanaście sezonów! Jeśli będziemy o nie dbać to z pewnością posłużą nam długo. Ważne jest to, że nie muszą być używane wyłącznie zimą. Równie dobrze można je użytkować przez cały rok. Zawsze i w każdych warunkach będą doskonale chronić podłogę naszego auta, a fakt, że ich cena jest niezwykle korzystna sprawia, że cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów.

Czy guma to jedyny materiał, z jakiego powinny być wykonane dywaniki samochodowe na zimę?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Równie dobrze można użytkować w okresie zimowym dywaniki welurowe. Są to dywaniki niezwykle dobrej jakości, a jeżeli będą też podgumowane i grube to na pewno będą właściwie spełniały swoją funkcję. Przy bardzo suchej i nie mroźnej zimie warto wziąć je pod uwagę przy zakupie. Ważne jednak jest to, by łatwo się czyściły. Muszą więc być dobrej jakości i dobrze, by były w kolorze, który będzie ukrywał plamy oraz wszelkie zabrudzenia.

Dywaniki samochodowe na zimę – czy to dobra inwestycja?

To przede wszystkim inwestycja, która na pewno nam się opłaci i posłuży długie lata. Dywaniki samochodowe doskonale ochronią płytę podłogową naszego samochodu przed wilgocią, zabrudzeniami oraz szkodliwymi drobnoustrojami, a także rdzą. Wpłyną też pozytywnie na obuwie kierowcy. Co więcej, doskonale dopasowane dywaniki zwiększą też bezpieczeństwo jazdy samochodem. W jaki sposób? Stanowią stabilne oparcie nogi na podłożu.

Dywaniki samochodowe na zimę to powinna być tak oczywista sprawa jak wymiana opon na zimowe. Sprawiają one, że wnętrze samochodu się tak nie niszczy, ponieważ nie zagraża mu wilgoć w środku. Poza tym zdecydowanie łatwiej jest utrzymać porządek w aucie. Dzięki ich użytkowaniu możemy bez większego problemu usunąć plamy oraz ewentualne zabrudzenia. Nie zapomnijmy też o ich ładnym wyglądzie. To z pewnością nada naszemu pojazdowi jeszcze większej elegancji i prestiżu.