Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Niezbędnik kierowcy

Masujące maty samochodowe – sposób na długie trasy dla kierowcy

Obecnie sporo czasu spędzamy w pozycji siedzącej, czy to przed ekranem komputera, telewizora, czy podczas jazdy samochodem. Jak wiadomo, taka pozycja ma wpływ na dolegliwości związane z kręgosłupem. Wywołuje także ból barków czy karku. Idealnie, gdy mamy czas na aktywność fizyczną i uprawianie sportu. Systematyczne uprawianie sportów przynosi poprawę naszym mięśniom czy zastałym od długotrwałego siedzenia stawom. Można także skorzystać z usług profesjonalnych masażystów. Jednak taki masaż sporo kosztuje, zabiera nam też cenny czas, który moglibyśmy spożytkować na coś innego. Dobrym wyjściem z tej sytuacji są masujące maty samochodowe. To doskonały i niezastąpiony relaks podczas podróży samochodem. Ale nie tylko. Takie maty będą również idealne do użytkowania w domu. Dzięki różnorodnym parametrom jest wiele możliwości i sposobów korzystania z tego typu akcesoriów. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto dokonać zakupu masującej maty samochodowej.

Co powinieneś wiedzieć przed dokonaniem zakupu maty?

Każdy kierowca, ale także pasażer wie, jaką przyjemnością jest podróżowanie samochodem. Zasadniczo jedynym odczuwalnym mankamentem jest długotrwałe pozostawanie w pozycji siedzącej. Ma ona wpływ na ból pleców. Doskonałym rozwiązaniem są wówczas poduszki podróżne pod kręgosłup, ale przede wszystkim maty masujące.

Matę samochodową instalujemy w fotelu naszego auta. Są one wyposażone w różne funkcje oraz programy. Wybieramy oczywiście taki, który nam najbardziej odpowiada. Zapewni nam ulgę i relaks podczas jazdy, pozytywnie wpłynie na kręgosłup i pozwoli zapomnieć o bólu pleców, czy dyskomforcie związanym z drętwieniem kończyn. Taka mata zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo funkcjonalna, możemy ją więc zabierać również na krótkie wyjazdy. Jak już wspomniane było wcześniej z powodzeniem można ją też zastosować w zaciszu domowym. Układamy ją wówczas na krześle lub fotelu.

Maty samochodowe podgrzewane – czy to dobry gadżet fotel

Główne funkcje mat samochodowych

Jest wiele rodzajów mat samochodowych. Mają one wiele ciekawych trybów pracy. Jedną z głównych jest funkcja podgrzewania. Przyczynia się ona do złagodzenia dolegliwości związanych z bólem. Ma pozytywny wpływ na codzienne ćwiczenia. Co więcej, jest doskonałym rozwiązaniem w zimowe poranki. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż niektóre programy oferują pochodzący z Japonii masaż Shiatsu. Masaż ten jest bardzo intensywny i przebiega wzdłuż kręgosłupa. Nie zaleca się go w trakcie prowadzenia samochodu. Jak najbardziej jednak można skorzystać z tego masażu podczas przerwy w podróżowaniu. Sprawia on, że nasze mięśnie się rozluźniają, dlatego jest to również idealna opcja dla pasażerów.

Drugą funkcją jest tzw. ostukiwanie, które wzmacnia rezultat masażu. Ucieszą się z niej zwolennicy mocniejszych technik. Innym rodzajem masażu zapewnionym przez maty jest masaż wibracyjny. I tutaj warto zwrócić uwagę na fakt, że bezpiecznie można z niego korzystać podczas jazdy. Poprawia krążenie, zapobiega drętwieniu kończyn i daje świetne rezultaty w walce z reumatyzmem.

Maty samochodowe — zalety masażu

Do zalet masażu chyba nikogo nie należy szczególnie przekonywać. Prawidłowo i systematycznie wykonywany masaż poprawia samopoczucie oraz wzmacnia ogólną kondycję organizmu. Ponadto rozluźnia mięśnie, stawy, usuwa skutki stresu. Co więcej, pozwala pozbyć się dolegliwości bólowych głowy. Ma również pozytywny wpływ na układ krwionośny i chłonny, dzięki czemu toksyny są szybciej usuwane z organizmu. Ułatwia także wchłanianie obrzęków. Jednym słowem sprawia, że czujesz się wypoczęty i zrelaksowany.

Maty masujące do samochodu — zasilanie

Zazwyczaj maty samochodowe masujące podłącza się do gniazda zapalniczki lub są zasilane na baterię. Osoby, które odbywają długie podróże, powinny zdecydować się na tę pierwszą opcję. Natomiast druga opcja jest doskonałym rozwiązaniem dla kierowców preferujących krótsze trasy oraz do użytku domowego.

Maty masujące do samochodu  — co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

Masujące maty samochodowe muszą odpowiednio spełniać swoją rolę. Dokonując ich zakupu, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że mata powinna być rozmiarem dopasowana do fotela. Ogromne znaczenie mają również funkcje masażu. Muszą one spełniać oczekiwania zarówno kierowców, jak i pasażerów.

Mata powinna być również dopasowana kolorystycznie do foteli w aucie. Dzięki temu będzie ładnie się komponować z siedzeniami. Ponadto podkreśli elegancki design naszego samochodu.

Masująca mata to doskonałe wsparcie dla kręgosłupa, zarówno podczas długich wojaży, jak i krótkich wypadów na miasto. Wpływa niezwykle relaksująco, odpręża napięte mięśnie. Dzięki takiemu masażowi możemy pozbyć się dolegliwości bólowych i zdrowotnych. Z tego też względu osoba, która dużo podróżuje, powinna odciążyć swój kręgosłup i zainwestować w taką matę. Jak już było wspomniane można z niej korzystać nie tylko w samochodzie, ale również we własnym domu. Zapewni nam relaks i odprężenie podczas oglądania tv,  pracy przy komputerze, czy w trakcie czytania. Szczególnie uprzyjemni nam zimowe poranki i wieczory. W wielu sytuacjach jest w stanie zastąpić nam profesjonalny masaż w gabinecie. Umili nam każdą podróż i sprawi, że chwile spędzane w zaciszu domowego ogniska staną się jeszcze przyjemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *