Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Dywaniki samochodowe

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dywaników samochodowych?

Wnętrze auta to niezwykle ważne miejsce w naszym samochodzie. Bezwzględnie musi być czyste, abyśmy mogli czuć się w nim komfortowo. Jednym z ważniejszych elementów są dywaniki samochodowe. Ich podstawową funkcją jest ochrona przed wilgocią tapicerki i utrzymanie porządku na podłodze. Na co zwrócić uwagę przy zakupie dywaników samochodowych?

Pierwsza ważna decyzja — dywaniki gumowe czy welurowe?

Decydując się na zakup dywaników samochodowych, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, jak one wyglądają, ale również na rodzaj i jakość materiału, z jakiego są wykonane. Ważne, by produkt służył nam naprawdę przez długi czas. Mamy do wyboru dwa rodzaje dywaników: gumowe i welurowe.

Gumowe dywaniki samochodowe

Gumowe dywaniki samochodowe są niezwykle trwałe i bardzo praktyczne, a także wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonałe na okres jesienno-zimowy, sprawdzą się również latem. Łatwo się je czyści, wystarczy tylko porządnie spłukać wodą pod ciśnieniem. Można to zrobić, zarówno w warunkach domowych np. pod prysznicem, na działce wężem ogrodowym, jak i w myjni samochodowej. Warto też użyć dobrego środka do mycia.

Powinno się też pamiętać o częstym opróżnianiu dywanika z wody i śniegu przy gorszej pogodzie. Nagromadzona wilgoć może wytworzyć nieprzyjemny zapach oraz zaparować szklane powierzchnie. To z kolei zimą może skutkować oszronieniem wewnętrznej części szyby, co jest nieprzyjemne i niewygodne do skrobania.

CitroenBerlingo5osobowyod2008r zakup dywaników samochodowych
Citroen Berlingo 5-osobowy od 2008r.

Wyróżniamy dwa rodzaje gumowych dywaników samochodowych: standardowe i korytkowe.

Dywaniki gumowe standardowe posiadają wzór tzw. szachownicę, choć niekoniecznie jest złożony z tradycyjnych kwadratów. Częściej są to heksagony, kwiaty lub luźne nawiązanie do symboliki koncernu. Wzór ten uniemożliwia przemieszczanie się wody w wycieraczce. Zapobiega też wylaniu wody na wykładzinę.

Dywaniki gumowe korytkowe mają w porównaniu dużo wyższy brzeg, który skutecznie chroni przed przelaniem wody na tapicerkę.

Welurowe dywaniki samochodowe

Welurowe dywaniki samochodowe prezentują się niezwykle estetycznie. Ich minusem jednak jest to, że wchłaniają całą wodę. Z tego też względu lepiej korzystać z nich latem, gdy jest ciepło i sucho. Mogą być niestety przyczyną wytwarzania wilgoci w aucie zimą i jesienią. Wtedy szczególnie trzeba pamiętać o regularnym ich suszeniu.

Przy zakupie welurowego dywanika koniecznie zwróć uwagę na jego gramaturę. Jeśli wynosi ona 100 g/m2 i więcej oznacza to, że dywanik jest jakościowo dobry. Przy wykładzinach o gęstości powyżej 130 g/m2 mówimy już o bardzo dobrym produkcie. Taka gramatura daje pewność, że dywanik samochodowy z weluru jest trwały, nie ulega odkształceniom, a także nie traci z czasem swojego koloru. Brud również nie dostanie się zbyt głęboko do wnętrza wycieraczki i będziesz mógł go łatwo wyciągnąć odkurzaczem lub pianką do pielęgnacji tapicerki.

Audi_A5coupecabrio_od_06.2007r. zakup dywaników samochodowych
Audi_A5coupecabrio_od_06.2007r.

Dywaniki samochodowe — co jest najistotniejsze przy ich zakupie?

Ważnym elementem przy wyborze dywanika samochodowego, o czym wspomnieliśmy już wcześniej, jest  materiał, z jakiego jest on wykonany. Drugą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest kształt. Gdy dywanik będzie niedopasowany pod względem rozmiaru, to nie będziemy mogli swobodnie prowadzić auta. Błędem też jest zakup dywaników samochodowych uniwersalnych. Ważne jest, by produkt był dopasowany do samochodu. Dlatego zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i podania konkretnej marki, modelu, a nawet rocznika, ponieważ kolejne wersje tego samego auta mogą się nieznacznie różnić kształtem płyty podłogowej.

Trzeba też zwrócić uwagę na sposób mocowania. W przypadku, gdy nasz samochód nie posiada fabrycznych elementów, to trzeba zakupić dywaniki, które posiadają kółka i kołki (tzw. zestaw stoperów). Montaż tych elementów jest bardzo prosty.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dywaników samochodowych?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dywaników samochodowych? Personalizacja czy standard?

O atrakcyjności welurowego dywanika samochodowego stanowi również jego wykończenie. Najczęściej stosuje się obszycie z grubej nici, ozdobnej taśmy materiałowej, eko-skóry lub nubuku. W przypadku skórzanych modeli do wyboru masz jeden lub dwa kolory nici łączących.

Welurowy dywanik samochodowy  może posiadać ciekawą grafikę, która nie tylko zabezpieczy wykładzinę samochodu, ale także będzie ładnie się prezentować. Haft komputerowy jest bardzo precyzyjny nawet przy skomplikowanych wzorach. To także świetny pomysł na prezent, zarówno dla siebie, jak i dla bliskiej osoby. Personalizowany dywanik samochodowy będzie jedyny w swoim rodzaju.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dywaników samochodowych? Podsumowanie

Tak, jak było już wspomniane powyżej, przy zakupie gumowych dywaników ważna jest grubość materiału, z jakiego został on wykonany. To grubość odpowiada za trwałość i odporność na zmianę temperatury naszego dywanika. W przypadku produktów welurowych niezwykle ważna jest gramatura. Im wyższa, tym lepiej. Wówczas zdecydowanie łatwiej się je czyści. Najważniejsze jest jednak to, by produkt, czy to gumowy, czy welurowy, był dobrze dopasowany. Jest to gwarancją bezpieczeństwa i komfortu kierowcy, ale także i jego pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *