Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Niezbędnik kierowcy Przepisy drogowe i bezpieczeństwo

Pies w samochodzie, czyli jak przewozić psa w samochodzie

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jest, jak członek rodziny, któremu zazwyczaj chcemy zapewnić to, co najlepsze. Często towarzyszy nam podczas rozmaitych wojaży, także wakacyjnych. Jednak wybierając się z czworonogiem w podróż, musimy pamiętać o tym, by koniecznie zapoznać się z informacjami dotyczącymi jego transportu. Pies w samochodzie podczas jazdy musi być odpowiednio zabezpieczony. W żaden sposób nie może stanowić zagrożenia dla kierowcy, blokując jego ruchy lub rozpraszając. Nie może również ograniczać widoczności. Jeśli jesteś właścicielem psa, którego często zabierasz ze sobą, jadąc gdzieś samochodem, to koniecznie musisz dowiedzieć się, jak go bezpiecznie i komfortowo przewozić, jakie akcesoria okażą się w tym przypadku niezbędne oraz jak do tej kwestii odnoszą się przepisy w naszym kraju.

Pies w samochodzie — jak go przewozić zgodnie z przepisami?

W przepisach ruchu drogowego nie jest niestety jasno określone, w jaki sposób powinniśmy zabezpieczyć naszego pupila. Dobrym rozwiązaniem jest zarówno mata dla psa do samochodu, jak i pasy dla psa. Jednakże musimy mieć świadomość tego, że przewożenie zwierzęcia bez jakiegokolwiek zabezpieczenia grozi mandatem w wysokości nawet kilkaset złotych.

Po stronie kierowcy leży obowiązek zadbania i ochrony czworonożnego przyjaciela oraz osób z nami podróżujących. Musimy pamiętać o trzech najważniejszych zasadach: pies powinien mieć dostęp do świeżego powietrza, nie może stanowić zagrożenia na drodze oraz musi być prawidłowo zabezpieczony.

Pies w samochodzie, mata dla psa do samochodu
Pies w samochodzie, mata dla psa do samochodu

Mata dla psa w samochodzie — doskonałe zabezpieczenie

Przepisy drogowe w naszym kraju niestety niezbyt dokładnie odnoszą się do kwestii transportu zwierząt w samochodzie. Niezwykle istotne jest jednak, by zwierzę nie ograniczało widoczności na drodze i w żaden sposób nie przeszkadzało osobie prowadzącej pojazd.

Akcesorium, na jakie się zdecydujemy, trzeba uzależnić od wielkości psa oraz jego rasy. Możemy zdecydować się na specjalny pokrowiec. Matę dla psa łatwo się montuje. Wystarczy umieścić produkt na siedzeniu, następnie przełożyć otwory przez przednie oraz tylne zagłówki. Elementem dopełniającym jest również wyjątkowo mocny stelaż, który bez problemu poradzi sobie nawet z dużym i ciężkim psem. Doskonale również zabezpieczy przed uszkodzeniami ciała zwierzęcia np. podczas gwałtownego hamowania.

Pies w samochodzie — przykłady niezbędnych akcesoriów

Pokrowiec do przewozu psa Reks

Doskonałym produktem tego rodzaju jest pokrowiec do przewozu psa Reks. Mata dla psów zaprojektowana została do przewożenia pupila na tylnej kanapie samochodu. Pozwala ono na bezpieczny i komfortowy transport naszego czworonożnego przyjaciela. Doskonale ochrania go, zarówno przed gwałtownym hamowaniem, jak i innymi wstrząsami spowodowanymi jazdą samochodem. Bez problemu zmieści się do niego nawet duży pies, ponieważ ma ponad 1,5 metra długości.

Chroni również tapicerkę przed błotem, brudem oraz sierścią naszego pupila. Pokrowiec ze skóry ekologicznej ma czarny, uniwersalny kolor, który pasuje do każdego wnętrza. Co więcej, jest wodoodporny i nie przepuszcza nieprzyjemnych zapachów. Tworzy pewnego rodzaju hamak, w którym pies może się wygodnie położyć. Ważne jest również to, że zasłania przestrzeń pomiędzy fotelami, skutecznie utrudniając psu przejście do przodu samochodu. Tym samym zapewnia kierowcy komfortową, a co najważniejsze bezpieczną jazdę.

Pies w samochodzie, Pokrowiec do przewozu psa Reks
Pies w samochodzie, Pokrowiec do przewozu psa Reks

Mata dla psów Alex

Innym, równie doskonałym przykładem jest pokrowiec samochodowy Alex. Z pewnością jest to produkt, który zapewni kierowcy, jak i jego pupilowi wygodną, komfortową oraz bezpieczną jazdę. Matę przeznaczono do przewozu psa na tylnej kanapie samochodu.

Pokrowiec ten posiada specjalne otwory, które umożliwią przypięcie czworonoga smyczą do pasów bezpieczeństwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu pies w samochodzie nie będzie narażony na niedogodności wynikające z jazdy samochodem: wstrząsy czy obrażenia. Co więcej, będzie miał możliwość ułożenia się w wygodnej pozycji podczas podróży.

Pokrowiec zapewni też idealną ochronę tapicerki w samochodzie, a tzw. boczne osłony doskonale zabezpieczą również boki kanapy. Ponadto bardzo łatwo się go montuje i czyści. Materiał, z którego jest stworzony to 100% poliester. Wykazuje niezwykłą odporność na wchłanianie zarówno płynów, jak i zapachów. Pokrowiec idealnie dopasowuje się do siedzenia.

Pies w samochodzie, Pokrowiec do przewozu psa Aleks
Pies w samochodzie, Pokrowiec do przewozu psa Aleks

Klatka dla psa — idealne rozwiązanie dla młodszych czworonogów

Do przewożenia szczeniaków idealnie nadaje się klatka dla psa. Musi być odpowiedniej wielkości. Umieszcza się ją pod fotelem lub na tylnej kanapie i sprawdza, czy nie będzie się ona przemieszczać podczas jazdy samochodem. Należy zadbać o dobre zamocowanie klatki. Większą należy umieścić na tylnym siedzeniu i przypiąć pasami.

Pies w samochodzie — specjalne pasy dla psa przypinające zwierzaka do fotela

Dobrym rozwiązaniem są też specjalne pasy dla psa, czy też inaczej szelki. Dzięki nim można przypiąć czworonoga do kanapy z tyłu samochodu. Z pewnością zwiększą one bezpieczeństwo psa w razie wypadku, czy kolizji. Zapewnią również komfort i wygodę naszemu czworonożnemu przyjacielowi. Takie szelki wyglądają, jak koci puszorek. Posiadają też pętlę na karabińczyk z taśmą mocującą do zagłówków.

Pies w samochodzie, Pokrowiec do przewozu psa Aleks 2
Pies w samochodzie, Pokrowiec do przewozu psa Aleks 2

Przewożenie zwierząt w bagażniku — czy jest dozwolone?

Można przewozić zwierzęta w przestrzeni bagażowej, ale trzeba spełnić jeden warunek. Mianowicie musi to być auto typu kombi lub hatchback. Trzeba odgrodzić wnętrze samochodu przegrodą lub kratą. W bagażniku powinna się również znajdować antypoślizgowa mata dla psów lub koc. Gdy nasz pies jest duży, to warto zamontować przegrodę na stałe. Będziemy mieli wówczas pewność, że wybraliśmy najbezpieczniejszą formę transportu dla naszego pupila.

Pies w samochodzie, Pokrowiec do przewozu psa Maks
Pies w samochodzie, Pokrowiec do przewozu psa Maks

Pies w samochodzie — uniwersalne zasady przewozu czworonogów

O naszego czworonoga powinniśmy dbać także podczas podróży samochodem. Pamiętajmy, że pasy dla psa nie powinny być zbytnio naciągnięte. W trakcie jazdy musimy robić przerwy, co najmniej co 3 godziny. Nie możemy wówczas zapominać o dostarczaniu mu świeżej wody. Co więcej, jazda musi być płynna, bez gwałtownych zahamowań. Temperatura nie powinna być wyższa niż 20 stopni Celsjusza. Poza tym, podczas upałów, pies w samochodzie nie może być pozostawiony bez opieki! Musimy mieć świadomość, że ktoś, kto w takiej sytuacji rozbije nam szybę w aucie, nie popełnia żadnego przestępstwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *