Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Niezbędnik kierowcy

Pokrowiec na koło to istotny gadżet w aucie

Każdy kierowca powinien wozić ze sobą koło zapasowe i pomyśleć też o jego bezpiecznym przechowywaniu w samochodzie. Doskonałym rozwiązaniem jest specjalny pokrowiec. Warto w niego zainwestować, ponieważ skutecznie chroni przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi m.in. przed wilgocią. Tak zabezpieczone letnie lub zimowe opony z pewnością przetrwają także do następnego sezonu. Kierowco, jeśli jeszcze zastanawiasz się, dlaczego powinieneś zainwestować w pokrowiec na koło, to postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

Jak przechowywać opony?

O odpowiednim przechowywaniu kół warto pamiętać z wielu powodów. Właściwe ich zabezpieczenie sprawi, że nie stracą swych właściwości. Jest to ważne zarówno przy kole zapasowym, jak i przy sezonowaniu drugiego kompletu.

Pomieszczenie, w którym chcemy trzymać opony, powinno być suche, chłodne (między -5 st. C i +30 st. C), z dobrą wentylacją, ale bez przeciągów. Idealnie nadają się piwnice i murowane garaże.

Dodatkowo w pobliżu nie powinny znajdować się źródła ciepła np. kaloryfery, piece. Zmiany w strukturze gumy mogą powodować także niektóre urządzenia elektryczne, dlatego nie polecamy używać prostownika w bezpośrednim sąsiedztwie opon.

Zły wpływ na przechowywanie mają też spawarki i transformatory, które generują ozon, a co za tym idzie, przyspieszają starzenie się materiału.

Właśnie do tego celu służą pokrowce na koła zapasowe. Są one nieprzemakalne, odporne na wodę i zabrudzenia. Poza tym skutecznie chronią przed zniszczeniem, a także odkształceniem koła.

Przechowywanie opon bez felg i z felgami

Sposób przechowywania zależy głównie od tego, czy magazynujemy samą oponę, czy ogumienie z felgą. To, co jest rekomendowane w jednym przypadku, jest absolutnie zabronione w drugim.

Opony bez felgi powinny być postawione pionowo, najlepiej na stojaku, kilka cm nad podłogą. Przynajmniej raz na miesiąc, trzeba je obrócić o 90 stopni.

Całe koło można podwiesić na haku lub ułożyć poziomo w stos. Tutaj także dobrze zmienić kolejność leżenia opon raz na około 4 tygodnie. Niezależnie od wybranej opcji, pokrowiec na koło daje dodatkową ochronę.

Rodzaje pokrowców na koła

Pokrowce do przechowywania wewnątrz — przeznaczone do różnych modeli aut. Posiadają też różne rozmiary. Są odporne na mróz i nieprzemakalne.

Pokrowce na koła samochodów terenowych — są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo posiadają system odparowania wilgoci.

Pokrowce na koła montowane na zewnątrz — są nieprzemakalne i odporne na mróz. Do mycia z powodzeniem można używać myjki ciśnieniowej.

Pokrowiec na koło zapasowe — właściwie, po co jest nam potrzebny?

Przede wszystkim taki pokrowiec jest dużo lepszy i praktyczniejszy od worka foliowego. Do jego niewątpliwych zalet można zaliczyć to, iż skutecznie chroni przed zabrudzeniem opon. Bardzo łatwo się go zakłada i zdejmuje. Posiada specjalne uchwyty, dzięki którym bez problemu możemy przenosić koła. Zapewnia dobrą wentylację. Poza tym jest niezwykle trwały. Może nam posłużyć naprawdę przez długi czas.

Kierowco, o czym powinieneś pamiętać przed włożeniem kół do pokrowców?

Trzeba przede wszystkim pamiętać, by opony przed włożeniem dokładnie umyć. I tutaj doskonale sprawdzą się różnego rodzaju preparaty, które opóźniają starzenie się opon. Polecamy K2 Bold. Jest on znakomitym środkiem do pielęgnacji kół. Przywraca pierwotną barwę ogumienia. Skutecznie zabezpiecza przed wyblaknięciem, zmatowieniem czy nawet pęknięciem. Opony, które służą nam już bardzo długo, po zastosowaniu tego środka będą wyglądać jak nowe i nie przyciągać żadnych zabrudzeń. Jest to kosmetyk odpowiedni do każdego rodzaju ogumienia.

K2 BOLD 700 ML Pielęgnuje opony K157 pokrowiec na koło zapasowe
K2 BOLD 700 ML Pielęgnuje opony K157

Aby dokładnie umyć oponę, można z powodzeniem skorzystać z myjki ciśnieniowej. Trzeba pamiętać także o tym, by dokładnie umyć felgi. Koła wkładamy do pokrowca dopiero po dokładnym wyschnięciu. Wilgoć jest przyczyną szybszego zużywania opon.

pokrowiec na koło zapasowe

Pokrowiec na koło zapasowe — przykładowa oferta naszego sklepu

W sklepie NewStyling mamy duży wybór pokrowców na koła zapasowe. Znakomitym produktem jest pokrowiec Auto Dekor. Występuje w różnych rozmiarach. Jest wyjątkowo trwały i odporny na rozciąganie. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, również w kontakcie z ogniem. Posiada rzepy mocujące i jest wykończony lamówką. Oprócz funkcji pokrowca na koło zapasowe może służyć także do przechowywania opon zimowych bądź letnich.

Wybierając pokrowiec na koło zapasowe, trzeba pamiętać, by był on odpowiedni pod względem rozmiaru. Jest to bardzo ważne, chociażby ze względów bezpieczeństwa. Perfekcyjnie dopasowany sprawia, że koło nie przesuwa się wewnątrz. Pokrowiec składa się zazwyczaj z kilku warstw, przy czym zewnętrzna jest wykonana z utwardzanego tworzywa. Dzięki temu nie ulega zniekształceniom i nie deformuje się. Produkt może być spersonalizowany. W razie potrzeby pozwoli to na jego szybką identyfikację.pokrowiec na kolo zapasowe

Kierowco, w sklepie NewStyling znajdziesz nie tylko pokrowce na koła zapasowe, ale również środki do czyszczenia i pielęgnacji opon oraz wiele innych produktów, które w wyjątkowy sposób zadbają o Twój samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *