Kategorie
Niezbędnik kierowcy

Top 5 – najczęściej polecane zapachy do samochodu

W dzisiejszych czasach naprawdę trudno jest znaleźć rodzinę, która nie posiada samochodu. Obecnie auto to duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu. Do pracy najczęściej dojeżdżamy autem, a w wolnym czasie możemy pojechać z rodziną lub przyjaciółmi na wycieczkę za miasto. Warto pomyśleć, aby takie przejażdżki kojarzyły nam się wyłącznie z przyjemnością. Zadbane, czyste auto w środku i na zewnątrz to podstawa, ale warto również zaopatrzyć się w odpowiednie zapachy do samochodu. Takie, z pozoru, mało znaczące elementy wyposażenia nie tylko odświeżają powietrze, ale także poprawiają zdolność koncentracji, która jest przecież kluczowa dla każdego kierowcy.

Zapachy, które są dostępne na rynku, różnią się między sobą, zarówno wyglądem, jak i montażem czy też sposobem użytkowania. Można wybierać spośród wielu linii zapachowych. W artykule przedstawimy pięć najpopularniejszych aromatów do samochodu.

Zawieszki — najpopularniejsze zapachy do samochodu

Zapach do samochodu w formie zawieszki to jeden z popularniejszych, jeżeli nie najpopularniejszy, aromat stosowany w aucie. Jest to zdecydowanie najtańsza opcja i kosztuje zaledwie kilka złotych. Taką zawieszkę przyczepia się do lusterka wstecznego. Na rynku są dostępne różnorodne warianty pod względem wyglądu. Można zakupić takie w kształcie choinek, zwierząt czy roślin. Dzięki nim, w samochodzie unosi się delikatny i przyjemny aromat.

W ofercie sklepu NewStyling jest dostępna najbardziej rozpoznawalna marka wśród producentów zapachów do samochodu — Wunder — Baum. Trzeba jednak pamiętać o tym, że te odświeżacze mają jedną, dość poważną wadę: w znaczny sposób ograniczają widoczność, ponieważ poruszają się podczas jazdy. Wpływa to również negatywnie na koncentrację jadącego.

Zawieszki — najpopularniejsze zapachy do samochodu

Zapachy do samochodu — woreczki

Są to bardzo eleganckie odświeżacze powietrza wyprodukowane na bazie oryginalnych, francuskich perfum. Zamknięte w wielobarwnych woreczkach, które są wykonane z wysokiej jakości półprzezroczystej tkaniny. Granulki znajdujące się w środku są nasączone aromatem i stopniowo go uwalniają. Tak naprawdę ozdobią każde wnętrze. W ofercie posiadamy linię zapachową firmy K2 Roko, a w niej aż siedem niezwykłych kompozycji zapachowych, takich jak: orzeźwiająca cytryna, słodka wanilia, soczysta truskawka, przypominające dzieciństwo cukierki, świeży ocean, ekskluzywne nowe auto czy zielona relaksująca herbata.

Zapachy do samochodu — woreczki k2 roko

Zapachy do samochodu — atomizery

Wartym uwagi zapachem do samochodu jest także ten w formie sprayu. Jest bardzo prosty w użyciu i godny polecenia. Rozpyla się go w okolicy nawiewów, pod dywanikami. Niepodważalną zaletą takiego atomizera jest możliwość regulacji intensywności zapachu. Jest to też wyjątkowo oszczędne rozwiązanie, ponieważ możemy go stosować wtedy, gdy zaistnieje taka konieczność. Zapach w atomizerze utrzymuje się przez 7 dni, również bardzo łatwo się go aplikuje. Jedynie trzeba pamiętać o ostrożności podczas letnich upałów i nie zostawiać pojemników pod ciśnieniem w samochodzie. Polecamy preparaty w atomizerze, takie, jak: K2 Cosmo czy K2 Deocar.

Zapachy do samochodu — atomizery k2 cosmo

Zapachy samochodowe do kratek nawiewu

Znakomicie sprawdzą się, jeśli chodzi o odświeżanie powietrza w samochodach również zbiorniki wypełnione środkiem zapachowym, które montuje się do kratek nawiewu. Na rynku jest dostępna oferta modeli, które mają możliwość wymiany wkładów. Można również regulować w nich intensywność wydzielanego zapachu. Aromat utrzymuje się w samochodzie ok. 60 dni. Takie odświeżacze są doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na przyjemnym i świeżym zapachu we wnętrzu auta każdego dnia.

Zapachy do samochodu — puszki

Dość duże zainteresowanie wśród kierowców budzą także aromaty w puszce. Wyglądem przypominają konserwę. Można również regulować w nich intensywność zapachu. Aromat utrzymuje się w samochodzie ok. 60 dni. Zapach jest dość mocny i posiada wysoki stopień realności. Takie odświeżacze powietrza to wyjątkowo funkcjonalna i opłacalna inwestycja.

Podsumowując, wybór odpowiedniego zapachu do samochodu nie jest wcale taki prosty, jakby się wydawać mogło. Powinniśmy również zwrócić uwagę nie tylko na nasze i naszych pasażerów upodobania zapachowe, ale również na to, czy dany produkt nie będzie dla nas szkodliwy. Warto postawić na odświeżacze, które dodają  energii i orzeźwią kierowcę podczas np. żmudnej podróży. Rynek oferuje bardzo duży i niezwykle różnorodny wachlarz, pod względem doboru odświeżaczy  do samochodu. Można też stworzyć, na życzenie klienta, indywidualną kompozycję zapachową. Jednak najczęściej polecane preparaty to te o zapachu cytrusów, cynamonu, kawy czy goździków. Sporą popularnością wśród kierowców cieszy się również zapach nowego samochodu. Unikajmy zaś orientalnych kompozycji, które są intensywne i ciężkie, przez co mogą nawet prowadzić do zawrotów głowy, senności, czy też działać irytująco na kierowcę. Niekorzystne są też odświeżacze o zapachu jaśminowym, lawendowym, a także czekolady, rumianku, pieczywa czy ciasta. Mogą mieć negatywny wpływ, a nawet zaburzać styl jazdy.

Wybór właściwego zapachu do naszego samochodu to często wsłuchanie się w siebie i reakcje własnego organizmu. Dostępność ich na rynku jest jednak tak duża (ceny również nie są wygórowane), że z pewnością każdy właściciel samochodu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swoich pasażerów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *