Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Niezbędnik kierowcy

Top 5 – płyny do czyszczenia felg i kołpaków

Każdemu kierowcy powinno zależeć na tym, by jego samochód lśnił czystością i zachwycał estetycznym i eleganckim wyglądem. Dotyczy to nie tylko wnętrza. Na zewnątrz szczególnie powinien ładnie się prezentować. Jednym z ważniejszych elementów każdego auta są koła. Należy odpowiednio zadbać o nie, ponieważ mają one ogromny wpływ na odbiór całości pojazdu. Tutaj nie możemy zapominać o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych. Płyny do czyszczenia felg i kołpaków z pewnością nam pomogą w uzyskaniu lśniącej czystości tych elementów. Jaki mamy wybór w tym względzie oraz w jaki sposób działają poszczególne z nich? Dowiedz się z naszego artykułu.

Płyny do czyszczenia felg i kołpaków – jak odpowiednio dobrać felgi?

Na rynku mamy naprawdę duży wybór, jeśli chodzi o produkty pielęgnacyjne tego rodzaju. Są jednak takie, na które powinniśmy bardziej zwrócić naszą uwagę.

Na początek jednak musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dobrać felgi do swojego samochodu? Dokładne dopasowanie w tym przypadku to podstawa. Bardzo ważna jest tu średnica oraz szerokość. Zbyt małe lub zbyt duże obręcze uniemożliwiają założenie właściwych opon. Choć przy tych pierwszych jest to możliwe, to jednak ma to znaczący wpływ zarówno na prowadzenie pojazdu, jak i końcowy efekt. Przed dokonaniem zakupu zwróćmy więc uwagę na materiał wykonania, rozstaw śrub, średnicę oraz szerokość.

Aluminiowe felgi – obecnie najczęstszy wybór

Dzisiaj na rynku motoryzacyjnym prym wiodą felgi wykonane z aluminium. W dużym stopniu zastąpiły one felgi stalowe. Elementy aluminiowe to zdecydowanie wygodniejsza wersja, ponieważ nie wymagają one nakładania żadnych dodatków. Z tego też względu ma to swoje odzwierciedlenie również w preparatach pielęgnacyjnych. Tutaj także największy wybór to produkty do pielęgnacji aluminium.

Utrzymanie tego typu elementów w doskonałym stanie wymaga jednak od nas odrobiny wysiłku. Felgi przecież cały czas są narażone na czynniki zewnętrzne, takie jak: opady deszczu lub śniegu, a także mróz. Ponadto brud, kurz oraz pył, nie wspominając o kamieniach, krawężnikach, czy dziurach w jezdni.

Pamiętajmy jednak, iż właściwe zabiegi pielęgnacyjne felg oraz prawidłowe ich użytkowanie to gwarancja zachowania ich w dobrym stanie przez długi czas. W miarę możliwości unikajmy więc podczas jazdy samochodem nierównych powierzchni. Dziury mogą zniszczyć nie tylko oponę, felgi, ale również elementy podwozia. Co do samej pielęgnacji, to zwykłe zabrudzenia można łatwo usunąć przy pomocy wody. Do tych trudniejszych zaś warto użyć specjalistycznych preparatów do czyszczenia.

Płyny do czyszczenia felg i kołpaków – top 5

Marka, która cieszy się popularnością wśród klientów, ponieważ jej produkty są niezwykle skuteczne, co więcej mogą pochwalić się wyjątkowo korzystną ceną, to K2. W artykule przedstawimy Top 5, czyli wybrane przez nas, płyny do czyszczenia felg i kołpaków, które zasługują na szczególną uwagę klientów.

K2 Sigma i K2 Bold

Na początek zwróćmy uwagę na doskonały żel, który sprawi, że Twoje opony będą lśnić. K2 Sigma stanowi połączenie szlachetnych olejków, które nadają wysoki połysk i głęboki kolor. Zaś syntetyczne polimery ochronią oponę przed matowieniem, pękaniem, a także starzeniem. Powstała warstwa ochronna, która się utworzy na powierzchni opony nie spłynie wskutek deszczu. Natomiast, regularne stosowanie żelu zapewni utrzymujący się efekt nawet do kilku tygodni. Jest rewelacyjny do pielęgnacji uszczelek oraz elementów plastikowych.

płyny do czyszczenia felg i kołpaków dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
K2 SIGMA Żel do nabłyszczania i pielęgnacji opon

Alternatywą dla żelu może być skuteczny preparat do pielęgnacji opon – K2 Bold. Zapewnia on długotrwałą ochronę przed zmatowieniem, zblaknięciem, czy też popękaniem opony. Po jego zastosowaniu nawet stare i bardzo zniszczone opony będą wyglądać, jak nowe. Dzięki antystatycznym właściwościom produkt sprawia, że czyszczona powierzchnia nie będzie przyciągać brudu. Bardzo łatwy w użyciu. Nadaje się do wszystkich dostępnych typów opon.

płyny do czyszczenia felg i kołpaków dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
K2 BOLD 700 ML Pielęgnuje opony K157

K2 Roton i K2 Felix

Płyn do mycia felg K2 Roton to preparat, który skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia i osady. Zabarwia się na czerwono. Nanieś go na czyszczoną powierzchnię i odczekaj parę minut. Następnie, za pomocą miękkiej szczotki lub szmatki przystąp do właściwej pielęgnacji. Co istotne, nie zarysowuje czyszczonej powierzchni.

płyny do czyszczenia felg dywaniki samochodowe dywaniki welurowe i kołpaków
K2 ROTON 700 ML- Płyn do mycia felg wysoce efektywny G167

Zamiennie możemy także używać płynu do czyszczenia felg i kołpaków – K2 Felix. Produkt ten szczególnie polecamy do felg aluminiowych. Bezpiecznie usuwa nawet najcięższy i głęboko zalegający brud. Nadaje czyszczonym powierzchniom lśniący połysk. Dzięki temu wyglądają, jak nowe.

płyny do czyszczenia felg i kołpaków dywaniki samochodowe dywaniki welurowe
K2 FELIX 770 ML Skuteczny płyn do czyszczenia felg i kołpaków K167

K2 Aluchrom

Warto także pomyśleć o dokładnym wypolerowaniu felg. Znakomity rezultat w tym względzie zapewniają nam pasty i woski do karoserii. Rewelacyjny efekt da nam pasta do nabłyszczania elementów aluminiowych, metalowych oraz chromowanych, czyli K2 Aluchrom. Nanieś preparat na wybrany, niewielki fragment powierzchni i lekko wcieraj. Zetrzyj nadmiar, następnie poleruj za pomocą miękkiej szmatki. Jeśli powierzchnia jest bardzo brudna lub zniszczona, to powtórz tę czynność.

płyny do czyszczenia felg i kołpaków dywaniki samochodowe dywaniki gumowe
K2 ALUCHROM Czyści i nabłyszcza metalowe powierzchnie K003

Uszkodzenia oraz zabrudzenia na felgach, które nie dadzą się samodzielnie wyczyścić – co z nimi zrobić?

Spore uszkodzenia i zabrudzenia na felgach wymagają jednak fachowej pomocy. Wówczas nie pomoże nawet papier ścierny, podkład, czy odpowiedni lakier. Wtedy lepiej oddać nasz samochód w ręce specjalisty. W takim przypadku samodzielne czyszczenie może spowodować jeszcze większe zniszczenie felgi.

Dbanie i pielęgnacja samochodu powinno być równoznaczne dla każdego kierowcy z czyszczeniem takich elementów pojazdu, jak felgi. Płyny do czyszczenia felg i kołpaków mogą okazać się w tym względzie bardzo pomocne. Nie bójmy się stosować ich regularnie. Nie tylko są skuteczne, nie nadszarpną również w widoczny sposób domowego budżetu.