Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Niezbędnik kierowcy

Top 5 – preparaty do czyszczenia karoserii

Każdemu kierowcy zależy, aby jego auto prezentowało się, jak najlepiej, było przede wszystkim czyste i zadbane. Podróżowanie lśniącym czystością samochodem jest też o wiele bardziej komfortowe i zdecydowanie przyjemniejsze. Zadbane auto wpływa również na trwałość poszczególnych jego części. Właściwa ich pielęgnacja sprawia, iż dłużej nam one posłużą. Na szczególną uwagę zasługuje karoseria. Jest ona szczególnie narażona na uszkodzenia oraz różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Ponadto, jeśli elementy karoserii ulegną uszkodzeniu, to zdecydowanie trudniej je wymienić. I tutaj ważną rolę pełnią odpowiednie preparaty do czyszczenia karoserii. Zawarte w nich substancje sprawiają, że auto będzie wyglądało, jak nowe.

Co więcej, niezwykle ważna jest staranność i systematyczność czyszczenia naszego samochodu. Do elementów, o których powinniśmy pamiętać przy czyszczeniu i pielęgnacji, należą także dywaniki samochodowe. O tym jak o nie skutecznie zadbać dowiesz się z artykułów: „Czyszczenie welurowych dywaników samochodowych” oraz „Czyszczenie gumowych dywaników samochodowych„.

Zaś w tym tekście przeczytasz, na jakie preparaty do czyszczenia karoserii się zdecydować, aby Twój pojazd zawsze pięknie się prezentował na zewnątrz.

Preparaty do czyszczenia karoserii — które będą najlepsze?

Rynek oferuje bardzo duży asortyment preparatów do czyszczenia karoserii. Z tego względu możemy mieć problem z wyborem tych najwłaściwszych. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę?

Najważniejsze jest to, by pochodziły one od sprawdzonego producenta. Tylko taki producent daje gwarancję, że kosmetyki samochodowe będą dobrej jakości i sprawią, że nasze auto będzie wyglądało, jakby wyjechało prosto z salonu. Odpowiednio dobrane środki nie tylko czyszczą, ale również zabezpieczają poszczególne elementy pojazdu.

Do takich elementów należą np. wycieraczki, spojlery, czy też anteny samochodowe. Regularne stosowanie takich preparatów zapewnia doskonałą ochronę, sprawia, że części nie ulegają zniszczeniu oraz przez długi czas cieszą nieskazitelnym wyglądem. Co więcej, na karoserię nie mają również wpływu czynniki atmosferyczne, deszcz, wiatr, czy też prażące słońce.

Preparaty do czyszczenia karoserii – K2 Express Plus 1 L szampon samochodowy z woskiem K141

Jest to szampon niezwykle skuteczny i bardzo wydajny. Opakowanie wystarcza na umycie samochodu wiele razy. Posiada doskonałe właściwości czyszczące. Co więcej, nadaje się do mycia wszystkich typów lakierów. Nie pozostawia smug i zacieków.

Ponadto, zawartość naturalnego wosku Carnauba z brazylijskich drzew palmowych zapewnia niezwykły połysk każdego lakieru. Poza tym po umyciu samochodu wytwarza na jego powierzchni niewidzialną powłokę, która skutecznie zabezpiecza lakier przed zarysowaniem. Na uwagę zasługuje również fakt, iż nie pozostawia białego osadu na czarnych elementach karoserii.

Sposób użycia szamponu jest bardzo prosty: na 4 litry wody wystarczy wlać niewielką ilość szamponu i myć samochód gąbką lub miękką szmatką. Następnie spłukiwać wodą kolejne części, począwszy od góry. Po spłukaniu czystą wodą wytrzeć auto do sucha. Warto pamiętać, iż nie zaleca się mycia samochodu w pełnym słońcu oraz nie można dopuścić do wyschnięcia preparatu na karoserii.

preparaty do czyszczenia karoserii dywaniki do samochodu dywaniki samochodowe producent
Preparaty do czyszczenia karoserii – K2 EXPRESS PLUS 1 L Szampon samochodowy z woskiem K141

Kosmetyki samochodowe do czyszczenia karoserii – K2 EXPRESS 1 L wydajny szampon samochodowy K131

K2 Express 1 L to bardzo wydajny szampon, wyjątkowo dobrze skoncentrowany. Jedno opakowanie wystarcza na umycie samochodu osobowego ponad 50 razy. Szybko i skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia. Posiada także doskonałe właściwości pieniące, przez co nie istnieje ryzyko zarysowania lakieru np. przez drobiny piasku czy brudu. Sprawdzi się na wszystkich typach lakierów, zarówno metalizowanych, jak i przezroczystych. Może być mieszany z wodą wodociągową.

Stosując go, musimy jedynie pamiętać, by nie dopuścić do wyschnięcia preparatu na karoserii. Mycie samochodu zaleca się przeprowadzać w cieniu. Szampon ulega biodegradacji, więc jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego. Sposób użycia jest również bardzo prosty: wystarczy spłukać największe zabrudzenia strumieniem bieżącej wody, następnie wlać 1 – 3 nakrętki szamponu na wiadro wody, myć za pomocą gąbki lub szczotki, zaczynając proces od dachu, a na kołach kończąc. Na końcu wystarczy spłukać auto czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia.

preparaty do czyszczenia karoserii dywaniki samochodowe dywaniki samochodowe producent
Preparaty do czyszczenia karoserii – K2 EXPRESS 1 L Wydajny szampon samochodowy K131

Najlepsze preparaty do czyszczenia karoserii – K2 TURBO 120 G lekkościerna pasta woskowa NANOTECHNOLOGIA K001

Pasta K2 Turbo jest absolutnym hitem, jeśli chodzi o sprzedaż wyrobów do konserwacji lakieru w naszym kraju. Jest to preparat bardzo nowoczesny, co więcej sprawdzony przez miliony zadowolonych klientów. Został wyróżniony na prestiżowych międzynarodowych targach wynalazków i innowacji m.in. w Niemczech, Belgii oraz Korei Południowej.

Pasta ta zawiera specjalne nanocząsteczki K2 NANOTECH. To właśnie dzięki nim z łatwością usuniemy każdą rysę na naszym samochodzie, a także zwietrzały lakier, plamy po oleju, asfalt, czy martwe owady przyklejone do karoserii. Nadaje lakierowi lśniący, lustrzany połysk.

Jest doskonała do wszystkich typów lakierów: od akrylowych, metalizowanych po perłowe. Posiada certyfikat Produkt z Atestem, który został wydany przez PZH w Warszawie. Bardzo łatwo się ją stosuje. Nie wymaga dużego wysiłku przy polerowaniu. Wystarczy jedynie umyć (np. za pomocą szamponu K2 EXPRESS PLUS 1 L z woskiem K141) i osuszyć karoserię. Następnie kolistymi ruchami nanieść cienką warstwę pasty przy pomocy miękkiej szmatki. Po wyschnięciu (wystarczy 30 sekund) polerować miękką i czystą szmatką, aż do uzyskania połysku.

preparaty do czyszczenia karoserii dywaniki samochodowe dywaniki do samochodu
Preparaty do czyszczenia karoserii – K2 TURBO 120 G Lekkościerna pasta woskowa NANOTECHNOLOGIA K001

K2 TURBO 250 G lekkościerna pasta woskowa nanotechnologia K004

Pasta K2 Turbo 250 G to preparat bezkonkurencyjny wśród produktów tego rodzaju. Jest to kosmetyk nowoczesny, sprawdzony przez miliony zadowolonych klientów w 30 krajach świata. Został nagrodzony na międzynarodowych targach wynalazków i innowacji w różnych krajach. Dzięki innowacyjnej technologii K2 NANOTECH i zawartym specjalnym nanocząsteczkom usuwa nawet najdrobniejsze rysy na lakierze i wszelkie zabrudzenia: plamy olejowe, czy resztki po owadach.

Pastę łatwo się nakłada. Wystarczy jedynie na umytą i osuszoną karoserię nanieść niewielką warstwę preparatu i po wyschnięciu polerować czystą i miękką szmatką, aż do uzyskania odpowiedniego połysku. Nie wymaga ona zbyt dużego wysiłku przy polerowaniu. Sprawia, że lakier pięknie się błyszczy. Nadaje się do wszystkich typów lakieru, obojętnie czy akrylowych, metalizowanych, czy też perłowych. K2 Turbo posiada również certyfikat Produkt z Atestem.

preparaty do czyszczenia karoserii dywaniki do samochodu dywaniki samochodowe
Preparaty do czyszczenia karoserii – K2 TURBO 250 G Lekkościerna pasta woskowa NANOTECHNOLOGIA K004

Preparaty do nabłyszczania – K2 MOTOFIX Nabłyszcza Lakier K051

Jest to idealny produkt dla kierowców, którzy chcą lepiej zadbać o swój samochód. Szczególnie polecany wielbicielom jazdy off-road. Zawartość syntetycznego wosku sprawia, że po zastosowaniu lakier zyskuje lustrzany połysk oraz długotrwałe zabezpieczenie przed brudem, solą, kwaśnym deszczem oraz szkodliwym promieniowaniem UV. Bardzo łatwo się go nakłada. Nie wymaga również dużego wysiłku przy polerowaniu. Można używać także na lekko zabrudzony lakier.

preparaty do czyszczenia karoserii dywaniki samochodowe dywaniki do samochodu
Preparaty do czyszczenia karoserii – K2 MOTOFIX 200 ML NABŁYSZCZA LAKIER K051

Inne akcesoria do profesjonalnego czyszczenia karoserii

Nie można zapomnieć również o odpowiednich dodatkach do czyszczenia karoserii naszego samochodu. Oprócz szamponów, past, czy innych preparatów do pielęgnacji niezbędne są także szmatki i gąbki o odpowiedniej miękkości. Takie akcesoria z pewnością ułatwią nam, zarówno nakładanie, jak i odpowiednie rozprowadzanie kosmetyków. Te z pozoru tylko mało ważne przedmioty mają duże znaczenie, ponieważ prawidłowo wspomagają czyszczenie i pielęgnację karoserii w naszym samochodzie.

Preparaty do czyszczenia karoserii — jak je stosować?

Warto wiedzieć, że nawet najlepsze kosmetyki do pielęgnacji mogą wywołać niezamierzone efekty. Jeśli dany preparat do czyszczenia karoserii stosujemy pierwszy raz, to powinniśmy najpierw użyć go w mniej widocznym miejscu, by go najpierw wypróbować.

Bezwzględnie należy też stosować się do zaleceń umieszczonych na opakowaniu. Dzięki zachowanej przez nas ostrożności uzyskany efekt na pewno będzie pożądany, a nasz samochód zachwyci każdego niezwykłym połyskiem i zadbanym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *