Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Niezbędnik kierowcy

Top 5 – preparaty do czyszczenia tapicerki

Czystość tapicerki w samochodzie jest bardzo ważna i ma ogromne znaczenie dla ogólnego wyglądu naszego auta. Preparaty do czyszczenia tapicerki zapewniają doskonałą pielęgnację foteli z oparciami, ale nie tylko. Również dzięki nim możemy czyścić obicia drzwi, boczki drzwiowe, podsufitki, a także inne elementy pojazdu.

Preparaty do czyszczenia tapicerki – jak je stosować?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby czyścić całą powierzchnię, a nie jej fragmenty. Pozwala nam to uzyskać przyjemny dla oka, estetyczny wygląd wnętrza naszego pojazdu.

Pamiętajmy też o tym, że łatwiej się czyści samochód, kiedy na zewnątrz panują dogodne ku temu warunki atmosferyczne, czyli słońce i ciepło. A to z tego względu, że jednym ze składników preparatów do czyszczenia tapicerki jest woda. Dlatego materiał po wyczyszczeniu należy bardzo dokładnie wysuszyć. Przy słonecznej pogodzie łatwiej usunąć wilgoć z auta.

Przy czyszczeniu tapicerki samochodowej należy również uwzględnić jej rodzaj. Nie każdy przecież element w naszym samochodzie jest wykonany z tego samego materiału. Na przykład oparcie może być wykonane z innego materiału niż obicia drzwi. Tak samo podsufitka, która jest zazwyczaj zrobiona z delikatnej tkaniny. Cechuje ją duża wrażliwość na wodę, z tego względu, że jest klejona. Przy czyszczeniu trzeba po prostu uważać, by nie doszło do jej pofałdowania.

Zwróćmy uwagę także na to, by preparaty do czyszczenia tapicerki były przeznaczone do tego celu. Pewne jej elementy mogą łatwo ulegać przetarciom, dlatego należy czyścić je wyjątkowo delikatnie. Warto pomyśleć też o specjalnych ściereczkach. Dobrym rozwiązaniem będą te wykonane z mikrofibry.

Najbardziej polecane preparaty do czyszczenia tapicerki

Przed rozpoczęciem procesu czyszczenia sprawdź najpierw na niewielkiej powierzchni, jak zareagują wybrane preparaty na Twoją tapicerkę np. czy nie spowodują jej przebarwień. Elementy materiałowe czyść specjalną pianką o odpowiednim składzie. Przeniknie ona wówczas do najgłębszych warstw materiału. Przywróci także ich pierwotny kolor.

Pianki te bardzo łatwo się stosuje. Spryskaj wybraną powierzchnię i odczekaj chwilę, by produkt wniknął w czyszczoną tkaninę. Potem, po prostu, przetrzyj ją wilgotną i czystą szmatką.

Do najczęściej polecanych pianek należą: K2 TAPIS 600 ML Pianka do czyszczenia tapicerki K206.

Pianka ta doskonale czyści i odświeża tapicerkę w samochodzie. Usuwa brud nawet z najgłębszych warstw tkaniny. Co więcej, pozostaje w miejscu użycia. Zwiększa to jeszcze jej właściwości czyszczące.  Piankę stosuje się nie tylko do czyszczenia tapicerki, ale także tworzyw sztucznych, powłok chromowanych, opon, felg, zderzaków, deski rozdzielczej, a także obuwia oraz dywanów.

preparaty do czyszczenia tapicerki dywaniki samochodowe dywanik do samochodu
Preparaty do czyszczenia tapicerki – K2 TAPIS 600 ML Pianka do czyszczenia tapicerki K206

Doskonałym preparatem godnym polecenia jest także K2 TAPIS 770 ML Płyn do czyszczenia tapicerki K207. Jest to produkt, który przenika w głąb tkaniny, dzięki czemu usuwa brud nawet z najgłębszych jej warstw. Ma postać pianki, co powoduje, że pozostaje w miejscu użycia. Zwiększa to jego możliwości czyszczące. Płyn ten stosuje się nie tylko do profesjonalnego czyszczenia tapicerki, ale także innych elementów w samochodzie m.in. deski rozdzielczej, opon, czy felg.

preparaty do czyszczenia tapicerki dywaniki samochodowe dywanik do samochodu
Preparaty do czyszczenia tapicerki – K2 TAPIS 770 ML Płyn do czyszczenia tapicerki K207

Preparaty do skórzanej tapicerki

Czyszczenie skórzanej tapicerki jest trochę większym wyzwaniem dla użytkownika. Najpierw usuń zabrudzenia, a następnie tak, jak w poprzednim przypadku, sprawdź efekt działania produktu na niewielkim i mało widocznym kawałku materiału. Nanieś niewielką ilość na czyszczoną powierzchnię i delikatnie pocieraj szmatką. Następnie wytrzyj suchą i czystą szmatką.

Jednym z takich preparatów jest K2 LEATHER CLEANER 221 ML Preparat do czyszczenia skóry K200. Jest to preparat, który został specjalnie opracowany do kompleksowego czyszczenia elementów wnętrza samochodu, a także wszelkich innych przedmiotów wykonanych ze skóry.  Czyści delikatnie i zarazem wyjątkowo skutecznie.

preparaty do czyszczenia tapicerki dywaniki samochodowe dywanik do samochodu
Preparaty do czyszczenia tapicerki – K2 LEATHER CLEANER 221 ML Preparat do czyszczenia skóry K200

Innym preparatem, który idealnie czyści oraz zabezpiecza skórę tapicerki samochodowej jest K2 LETAN 200 ML K202.  Jest to produkt, który chroni wszystkie elementy wykonane z różnego rodzaju skóry, niezależnie od jej koloru. Delikatne komponenty czyszczące usuwają plamy oraz zanieczyszczenia. Co więcej, produkt ten impregnuje powierzchnię skóry i zabezpiecza ją przed wysychaniem oraz pękaniem. Skóra, dzięki niemu staje się odporna na zabrudzenia oraz wilgoć i niezwykle przyjemna w dotyku.

preparaty do czyszczenia tapicerki dywaniki samochodowe dywanik do samochodu
Preparaty do czyszczenia tapicerki – K2 LETAN 200 ML Czyści i chroni skórę K202

Ostatnim z naszej „piątki” preparatem godnym uwagi jest preparat K2 LETAN CLEANER 250 ML Czyści i regeneruje skórę. Jest to doskonały środek do czyszczenia skór naturalnych i sztucznych. Nie pozostawia śladu po uporczywych plamach. Nadaje skórze wyjątkową elastyczność i naturalny wygląd. Można go używać do wszystkich kolorów skór. Przeznaczony jest nie tylko do tapicerek samochodowych, ale również obuwia oraz wszelkiej galanterii skórzanej.

preparaty do czyszczenia tapicerki dywaniki samochodowe dywanik do samochodu
Preparaty do czyszczenia tapicerki – K2 LETAN CLEANER 250 ML Czyści i regeneruje skórę

Firma NewStyling –  bogata oferta produktów dla Twojego samochodu

Preparaty do czyszczenia tapicerki firmy K2, które przedstawiliśmy w artykule to tylko pięć przykładów. Tak naprawdę firma posiada dość bogatą ofertę tego typu produktów. Możemy je nabyć w sklepie NewStyling.

Nasz sklep oferuje także dywaniki samochodowe gumowe, welurowe oraz  różnego rodzaju akcesoria do auta, a także inne kosmetyki, które upiększą Twój samochód. Zapraszamy na zakupy!