Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Dywaniki samochodowe

Czyszczenie gumowych dywaników samochodowych

Każdy właściciel auta zapewne wie, że istnieją przedmioty, które idealnie zabezpieczają wykładzinę w samochodzie. Należą do nich dywaniki samochodowe. Warto ich używać, by skutecznie uniknąć zabrudzeń czy wilgoci w dolnej powierzchni auta. Na rynku jest bardzo wiele ofert takich dywaników. Producenci dają możliwość wyboru spośród dywaników gumowych oraz welurowych. W artykule zajmiemy się opisem tych pierwszych, a dokładniej krok po kroku pokażemy na czym polega czyszczenie gumowych dywaników samochodowych.

Gumowe dywaniki samochodowe, choć może nie są tak ładne i nie wyglądają tak estetycznie, jak welurowe, to bez wątpienia są dużo bardziej praktyczne i zwyczajnie tańsze. Zdecydowanie łatwiej się je czyści. Korytkowa budowa dywanika umożliwia gromadzenie wody i wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Jeśli jednak zależy nam na utrzymaniu porządku we wnętrzu auta, to powinniśmy dbać także i o ten element wyposażenia. Musimy pamiętać, że po dłuższym użytkowaniu wszystko (także dywaniki) ulega zniszczeniu i różnego rodzaju zabrudzeniom. Nie musimy od razu wyrzucać czy je wymieniać. Wystarczy jedynie poświęcić trochę swojego czasu i wysiłku, by je wyczyścić i sprawić, by nasze dywaniki wyglądały, jak nowe.

Czyszczenie gumowych dywaników samochodowych – im częściej, tym lepiej

Czyszczenie gumowych dywaników samochodowych warto przeprowadzać dość często. Mycie w ogóle nie sprawia, że się szybciej zużywają, a wręcz przeciwnie – częsta pielęgnacja powoduje zachowanie estetycznego wyglądu na dłużej. W porę zapobiega też zarysowaniom, które mogą powstać np. od piasku, a właśnie piasek najczęściej wnosimy na obuwiu. Warto temu zapobiec.czyszczenie gumowych dywaników samochodowych

Mycie dywaników możemy spokojnie przeprowadzić w warunkach domowych, ale również nie zaszkodzi wybrać się do profesjonalnej myjni samoobsługowej. Dużym udogodnieniem w takim punkcie są uchwyty, które pozwalają unieruchomić oraz przytrzymać wycieraczkę. Czyszczenie gumowych dywaników samochodowych może także odbyć się za pomocą myjki ciśnieniowej. Wówczas polewamy je intensywnym strumieniem wody. Przy bardzo zabrudzonych dywanikach używamy preparatu do czyszczenia, a następnie spłukujemy wodą demineralizowaną. Dlaczego? Ponieważ po użyciu takiej wody nie pozostaną smugi czy też zacieki.

Czyszczenie gumowych dywaników samochodowych – dwa etapy

Dywaniki najwygodniej wyczyścić poza samochodem. W tym celu wyjmujemy je i dokładnie wytrzepujemy. Powinno się je również odkurzyć. Możemy oczywiście skorzystać z naszego domowego odkurzacza, jak i użyć tych znajdujących się przy stacjach benzynowych. Co więcej, można je także porządnie wytrzepać. Trzepaczka skutecznie pomaga oczyścić gumowe dywaniki z piasku, jak i z błota.

Kolejnym etapem czyszczenia jest mycie dywaników pod bieżącym strumieniem. I tutaj, jeśli pielęgnację przeprowadzimy w warunkach domowych, to możemy posłużyć się wężem ogrodowym (jeśli takowy posiadamy). Skutecznym narzędziem jest także, wspomniana wyżej, myjka ciśnieniowa. Jeśli już opłukaliśmy nasze dywaniki strumieniem wody to czas na specjalny preparat do czyszczenia gumy. Niektórzy używają płynu do mycia naczyń, ale zdecydowanie nie powinno się tego robić. Taki płyn nie działa zbyt dobrze na gumę, powoduje jej szybkie matowienie i sprawia, że traci ona połysk. W tym przypadku doskonałym wyborem będzie szampon samochodowy oraz szczotka. Dzięki szczotce dotrzemy do najgłębszych zakamarków dywanika. Po dokładnym wyczyszczeniu wycieraczek poczekajmy, aż wyschną, po czym możemy włożyć je z powrotem do samochodu.

K2 EXPRESS PLUS 1 L Szampon samochodowy z woskiem K141
K2 EXPRESS PLUS 1 L Szampon samochodowy z woskiem K141

Konserwacja gumowych dywaników — jak ją skutecznie przeprowadzić?

Warto przeprowadzić prawidłową konserwację gumowych dywaników samochodowych. Co prawda jest to nieco trudniejszy zabieg. Zainwestujmy jednak w odpowiedni do tego celu preparat. Sięganie po środki do konserwacji opon, jak to niektórzy robią, jest zdecydowanie bardzo złym pomysłem. Stosowanie preparatów tego typu może niestety nadać gumie poślizg, co automatycznie spowoduje, że i my będziemy się ślizgać na takim dywaniku. To jest nie tylko niewskazane, ale wręcz niebezpieczne, szczególnie dla kierowcy.

Na rynku są dostępne profesjonalne kosmetyki samochodowe z przeznaczeniem do konserwacji gumowych dywaników i to właśnie z nich powinniśmy w tym przypadku skorzystać. I tutaj doskonałym rozwiązaniem będzie preparat do konserwacji, zarówno gumy, jak i plastiku. Stosujemy go wewnątrz samochodu. Nadaje on naszym dywanikom połysku, skutecznie odświeża też wygląd. Co więcej, stosując go, w żaden sposób nie narażamy się na ryzyko ślizgania obuwia, co jest niezmiernie istotne. Poza tym zawarte w preparacie substancje skutecznie zapobiegają przywieraniu brudu. Znacznie ograniczają też powstawanie kurzu.

Podsumowując, częste czyszczenie gumowych dywaników samochodowych, a także ich prawidłowa konserwacja jest gwarancją nie tylko utrzymania porządku w samochodzie. Dzięki zastosowaniu właściwych preparatów dywaniki dłużej zachowają pierwotny, ładny wygląd. A biorąc pod uwagę, że ich pielęgnacja nie jest szczególnie trudna i nie wymaga dużego nakładu pracy, to takim zabiegom możemy poddawać je przy każdej nadarzającej się okazji.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *