Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Dywaniki samochodowe

Impregnacja dywaników samochodowych

W ciągu dnia spędzamy bardzo dużo naszego czasu w samochodzie. Jeździmy do pracy, na zakupy itp. Im lepiej nasze auto jest utrzymane, tym bardziej komfortowo się w nim podróżuje. Dla każdego kierowcy ważny jest nie tylko zewnętrzny wygląd auta, ale także jego wnętrze. Dlatego impregnacja dywaników samochodowych z weluru to rzecz, o której warto pomyśleć.

Dywaniki samochodowe a wygląd całego auta

Na elegancki wygląd naszego samochodu wpływają wszystkie elementy jego wyposażenia, także dywaników samochodowych. Są one jednak najtrudniejsze do utrzymania w czystości. To na nie wnosimy piasek i błoto z zewnątrz. Okruszki, przypadkowo rozlany napój czy popiół z papierosa mogą być równie trudne do usunięcia.dywaniki samochodowe na lato

Gumowe czy welurowe — jakie dywaniki samochodowe wybrać?

Gumowe dywaniki samochodowe są łatwiejsze do utrzymania w czystości. I to stanowi ich niewątpliwą przewagę nad welurowymi. Jednak dywaniki welurowe ze względu na ich miękkość i fakturę nadadzą każdemu pojazdowi elegancji i prestiżu. Wystarczy odpowiednio o nie zadbać, by na długo cieszyły oko swą czystością i ładnym wyglądem. Na pewno łatwiej to uzyskać w sezonie wiosenno-letnim, ale nie jest to nieosiągalne także przy bardziej deszczowej aurze.

impregnacja dywaników samochodowych m_Audi_A4_B6_B7_11_2.2000_10 dywaniki welurowe
di_A4_B6_B7_11_2.2000_10 dywaniki welurowe

Właściwa impregnacja dywaników welurowych — doskonała ochrona przed brudem

Dywaniki welurowe są dużo ładniejsze, ale wymagają też bardziej troskliwej pielęgnacji. Jesienne słoty czy zimowy śnieg mogą w dość szybkim tempie spowodować widoczne zabrudzenia. Podobnym zagrożeniem przez cały rok są na przykład rozlane napoje czy okruszki jedzenia.

O ile piasek czy drobne zabrudzenia łatwo zebrać odkurzaczem, to ciecze wnikają we włókna. Dlatego welurowe dywaniki samochodowe powinno się odpowiednio zaimpregnować, by jak najdłużej pozostały czyste. W tym celu warto użyć naprawdę solidnego środka, hydrofobowego z nanocząsteczkami. Tym bardziej że dywaniki welurowe są narażone na kontakt z wilgocią i trzeba je dobrze zabezpieczyć przed pleśnią i grzybami. Pozostawione same sobie, po dłuższym czasie bez pielęgnacji, mogłyby zacząć wytwarzać przykre zapachy w aucie i być szkodliwe dla naszego zdrowia. Odpowiednia impregnacja dywaników samochodowych zapewni Ci nie tylko ładny wygląd, ale też ochronę przed niepożądanymi alergenami.

Impregnacja jest procesem nasycania tkaniny różnego rodzaju substancjami chemicznymi, roztworami żywic, rozpuszczonego wosku itp. Sprawia ona, że materiał staje się niezwykle odporny na wilgoć oraz inne niebezpieczne dla naszego zdrowia czynniki. Tkaninę spryskujemy  środkiem do impregnacji, który w nią wnika i otacza każde pojedyncze włókno hydrofobową powłoką. Dzięki temu wilgoć pozostaje zawsze na powierzchni, skrapla się i nie wsiąka w głąb. Dywanik pozostaje czysty i suchy. Impregnaty do dywaników welurowych często posiadają także właściwości konserwujące i chronią materiał przed blaknięciem.

impregnacja dywaników samochodowych

 

Impregnacja dywaników samochodowych z weluru — brud nie ma szans!

Nie tylko woda nie ma szans wniknąć w zaimpregnowany dywanik welurowy. Także błoto czy śnieg nie ma takiej możliwości. Plamy, które mogą pozostać na powierzchni, da się bez trudu wyczyścić.

Kiedy dywanik wyschnie, pozostaje go już tylko wytrzepać. Dla pewności można też użyć odkurzacza, ale po zastosowaniu odpowiednich kosmetyków do impregnacji, nawet najbardziej odporna plama się podda. Wystarczy tylko to miejsce przetrzeć wilgotną i miękką ściereczką. Impregnować tym samym preparatem można nie tylko dywaniki leżące pod nogami, ale także i te znajdujące się w bagażniku samochodu. Również bez trudu zejdą plamy np. po rozlanych napojach czy innych produktach.

Impregnacja dywaników samochodowych — polecane preparaty

Welurowe dywaniki samochodowe najlepiej zaimpregnować zaraz po dokonaniu zakupu, gdy są jeszcze nowe i czyste. Kolejna impregnacja powinna odbyć się po każdym praniu. Do tego celu najlepiej użyć sprawdzonych już preparatów (z przeznaczeniem np. do welurowych dywaników), gdy mamy pewność, że są one całkowicie bezpieczne, nie posiadają szkodliwych substancji, zarówno dla nas, jak i dla tkaniny.

Kupując produkty w sklepie NewStyling, masz gwarancję najwyższej jakości kosmetyków za niewielką cenę. Naprawdę warto je wypróbować!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *