Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Dywaniki samochodowe

Jak dbać o dywaniki samochodowe?

Każdy kierowca darzy szczególnym sentymentem swój samochód. Należy jednak pamiętać, że nie tylko z zewnątrz nasz pojazd powinien prezentować się czysto i elegancko. W szczególności kabina w środku musi błyszczeć i ładnie pachnieć. Jest to takie ważne, ponieważ właśnie tam przebywają nasi pasażerowie. Jednym z takich elementów, które powinniśmy szczególnie pielęgnować, by zawsze ładnie wyglądały są dywaniki samochodowe.

Dywaniki samochodowe – jak o nie dbać?

Dywaniki samochodowe to rzecz, która wymaga dość częstej pielęgnacji. Wnosimy na nie błoto na butach. W okresie jesiennej pluchy czy zimy powinniśmy czyścić je znacznie częściej i bardziej regularnie. Zapewni nam to długotrwałe użytkowanie i sprawi, że produkt będzie mniej podatny na zniszczenie.

Są różne rodzaje dywaników samochodowych. W zależności od rodzaju dobieramy odpowiedni sposób czyszczenia i pielęgnacji.

oryginalne dywaniki samochodowe czy zamienniki

Gumowe dywaniki samochodowe – jak je czyścić?

Do czyszczenia gumowych dywaników samochodowych najlepsza będzie myjka ciśnieniowa lub wąż ogrodowy. Zanim jednak spłuczemy, je wodą to trzeba najpierw otrzepać dywaniki z piasku, pyłu i innych zabrudzeń. Po spłukaniu czystą wodą (im wyższe ciśnienie, tym lepiej) można też użyć szczotki z długim włosiem. Ułatwi nam wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc. Pomoże nam również dokładnie rozprowadzić preparat czyszczący (pamiętajmy o tym, że takie preparaty nie powinny powodować odbarwienia naszego dywanika). Następnie bardzo dokładnie spłukujemy nasz produkt i pozostawiamy go do wyschnięcia.

dywaniki samochodowe dywaniki samochodowe gumowe dywaniki samochodowe welurowe
GEYER & HOSAJA gumowe dywaniki samochodowe Audi A3 od 2003-2012r. 839/4C

Potem warto zastosować środek, który wzmocni trwałość dywaników. W sklepie NewStyling bez wątpienia znajdziesz produkty, które pomogą Ci utrzymać kolor i wygląd dywanika. Gumowe dywaniki warto jeszcze wypolerować miękką szmatką. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi wzmocnimy działanie preparatu pielęgnacyjnego.

Welurowe dywaniki samochodowe – jak je pielęgnować?

Welurowe dywaniki samochodowe, niestety znacznie trudniej wyczyścić, niż gumowe. Lecz przy użyciu produktów ze sklepu NewStyling i z tym sobie poradzimy bez większego problemu. Najpierw dokładnie wytrzepujemy dywanik lub odkurzamy go z piasku, błota itp. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie odkurzacz samochodowy (np. bezprzewodowy).

Do czyszczenia welurowych dywaników samochodowych używa się środków z przeznaczeniem do tapicerek. Dzięki takim preparatom bez trudu usuniemy wszelkie plamy i zabrudzenia. Również pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów. Nasz sklep posiada tego rodzaju kosmetyki do czyszczenia tapicerek, zarówno na sucho, jak i na mokro.

dywaniki samochodowe dywaniki samochodowe gumowe dywaniki samochodowe welurowe
K2 TAPIS 770 ML Płyn do czyszczenia tapicerki K207

Proszki, pianki i płyny – doskonały i różnorodny wybór do pielęgnacji dywaników welurowych

Użycie proszku do czyszczenia dywaników samochodowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W naszym sklepie masz duży wybór produktów marki K2, które doskonale usuwają tłuste i zaschnięte plamy. Znakomicie też neutralizują przykre zapachy. Nanosimy proszek poprzez natrysk, następnie odsysamy, pozbywając się w ten sposób brudu. Na zakończenie nasz dywanik pozostawiamy do wyschnięcia. Gdy wkładamy go do samochodu, musi być już całkowicie suchy.

Oprócz proszku posiadamy też pianki. Warta polecenia jest pianka czyszcząca tapicerkę – K2 Tapis. Jest to pianka, która bez trudu poradzi sobie z każdym brudem, nawet z najgłębiej ukrytą jego warstwą. Produkt jest bardzo prosty w użyciu. Spryskujemy powierzchnię, następnie chwilę czekamy i delikatnie przecieramy czystą i wilgotną ściereczką. Zastosowanie pianki jest uniwersalne. Oprócz tapicerki możemy ją stosować także do czyszczenia butów, deski rozdzielczej, tworzyw sztucznych itp.

dywaniki samochodowe dywaniki samochodowe gumowe dywaniki samochodowe welurowe
K2 TAPIS 600 ML Pianka do czyszczenia tapicerki K206

Mając łatwy dostęp do kosmetyków przeznaczonych do czyszczenia i pielęgnacji dywaników samochodowych z łatwością, możemy zrobić to sami. Warto pamiętać, że systematyczna pielęgnacja przedłuży trwałość i ładny ich wygląd. Koniecznie trzeba używać produktów przeznaczonych dla danego tworzywa. Dzięki kosmetykom ze sklepu NewStyling będziemy mieć gwarancję długotrwałej czystości. Zapewni to nam i naszym pasażerom niezwykły komfort podróży. Wszystkie kosmetyki są dostępne na naszej stronie internetowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *