Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Niezbędnik kierowcy

Maty do bagażnika – sposób na porządek w samochodzie

Samochód jest dla kierowcy (zwłaszcza dla mężczyzny) niejako wizytówką. Jednak warto dbać nie tylko o jego wygląd zewnętrzny, ale również o wnętrze. Tak naprawdę wszystkie elementy naszego samochodu zasługują na odpowiednie traktowanie. Co to oznacza? Trzeba zadbać o swój samochód, by służył nam, jak najdłużej. Czy wiesz, w jaki sposób maty do bagażnika zabezpieczają nasz bagażnik?

Dywaniki gumowe do bagażnika — dlaczego warto zdecydować się na ich zakup?

W bagażniku przewozimy różnego rodzaju rzeczy np. zakupy czy ostre narzędzia. Dlatego warto zdecydować się na zakup odpowiedniej maty do bagażnika. Warto pomyśleć o jego zabezpieczeniu przed zniszczeniem. Materiały budowlane i narzędzia do samochodu sprzyjają zabrudzeniom oraz uszkodzeniu obicia. Obecnie bardzo modna jest welurowa tapicerka w bagażniku, która bardzo łatwo może ulec zniszczeniu. Doskonałym jej zabezpieczeniem w bagażniku są gumowe maty, które powinny być dobrze dopasowane do podłogi.

m_192040Standard mata do bagażnika
m_192040Standard mata do bagażnika

Maty gumowe do bagażnika — na co zwrócić uwagę?

Warto zwrócić uwagę, by maty do bagażnika były oryginalnie dopasowane, zarówno do marki samochodu, jak i rodzaju nadwozia. Mata powinna odpowiednio przylegać do podłogi i posiadać wysoki brzeg. Stanowi on doskonałą ochronę tapicerki przed brudem, błotem, śniegiem czy deszczem. Zapobiega też przesuwaniu się maty.

Oczywiste jest, że należy również zwrócić uwagę na materiał, z którego mata jest wykonana. Musi to być nieprzepuszczalne tworzywo sztuczne, które nie przeniesie plam z rozpuszczalnika, benzyny, oleju itp. na podłogę bagażnika. W przeciwnym razie mata, a nawet tapicerka samochodu bardzo szybko może ulec zniszczeniu. Ważne jest też, by tworzywo było odporne na temperatury, ponieważ niska temperatura mogłaby powodować pęknięcia, a wysoka — odkształcenia.

m_192986Gstandard_1 mata do bagażnika
m_192986Gstandard_1 mata do bagażnika

Dobrą matę do bagażnika cechuje również łatwość jej pielęgnacji. Tylko taka, którą jesteśmy w stanie szybko i sprawnie wyczyścić świadczy o jej wysokiej jakości. Kolejnym ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest faktura produktu. Musi być ona chropowata i dość dobrze ukształtowana. Chroni to przed przesuwaniem maty. Z drugiej strony nadmierne zróżnicowanie będzie znaczną przeszkodą w pielęgnacji maty do bagażnika.

Maty do bagażnika — jakie powinny być? Kolor, materiał, kształt

Nie od dziś wiadomo, że na wygląd danego przedmiotu, czy jest on ładny i estetyczny, bardziej zwracają uwagę Panie. Tak jest również z matą do bagażnika. Dla kobiet ważny jest wybór odpowiedniego koloru czy właśnie faktury. W sklepie NewStyling znajdziecie kilka opcji kolorystycznych. Najpopularniejsze to oczywiście klasyczne czarne egzemplarze, które są też najbardziej popularne. Jednak, aby wyróżnić się wśród znajomych, możesz rozważyć beżowe dywaniki do bagażnika lub popielate maty do bagażnika.

Do niewątpliwych zalet modeli, które znajdują się w naszej ofercie, zaliczyć można to, że są one bezzapachowe. Jest to bardzo ważne w przypadku, gdy przewozimy w naszym samochodzie np. artykuły spożywcze lub w upały pozostawimy auto na otwartej przestrzeni. Właściciele słabej jakości wycieraczek niejednokrotnie muszą się zmagać z rozpraszającą aurą w środku. Dlatego zapewniamy tylko dobre i sprawdzone dywaniki gumowe polskich i europejskich producentów.

Kolejną istotną kwestią jest kształt maty do bagażnika. Ważne jest, by pasowała ona do naszego samochodu. Do małych aut dobrze jest dobrać delikatniejszą kolorystycznie i wizualnie matę.

Aby produkt był wysoce funkcjonalny i łatwy w czyszczeniu, warto pamiętać również o tym, by można go było bez problemu zamontować i zdemontować.

Dywaniki do bagażnika — porządek w samochodzie

Mata do bagażnika pomaga utrzymać porządek w aucie. Doskonale zabezpiecza przed zabrudzeniem czy wilgocią. Gumową matę szybciej wyczyścimy niż welurowe obicie tapicerki. Wszelkie rozlania cieczy łatwo zniwelować i doprowadzić przestrzeń do pierwotnego stanu.

Jeśli zainwestujemy w maty do bagażnika, wówczas nie musimy się bać, że tapicerka ulegnie zniszczeniu. Możemy spokojnie przewozić np. materiały budowlane, narzędzia samochodowe itp. Każdy dywanik jest wyposażony w specyficzną, antypoślizgową fakturę na całej powierzchni lub w centralnej części. Jej chropowatość lub charakterystyczny wzór powodują, że przedmioty w bagażniku mniej lub w ogóle się nie przesuwają, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Także zwierzęta domowe mogą być bez obaw przewożone, a jak wiadomo, nie zawsze pupile dobrze znoszą podróżowanie.

Decydując się na zakup maty do bagażnika, warto skorzystać z oferty naszego sklepu. Inwestycja w taką matę kosztuje raczej niewiele, a jest bardzo opłacalna. Korzyści, jakie możemy uzyskać to utrzymanie porządku w bagażniku, ale przede wszystkim ochrona samochodowej tapicerki.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *