Kategorie
Niezbędnik kierowcy

Top 5 – preparaty do czyszczenia szyb samochodowych

Na rynku znajduje się wiele preparatów przeznaczonych do czyszczenia szyb samochodowych. A jak wiadomo, trzeba je często przecierać, ponieważ brudne nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim ograniczają widoczność, a czyste są gwarantem bezpieczeństwa. Na szybach samochodowych osadzają się owady, a także kurz oraz inne zanieczyszczenia. To może być również przyczyną zaparowania szyby. Przedstawiamy naszą propozycję — preparaty do czyszczenia szyb samochodowych.

Czym się kierować przy wyborze środka czyszczącego? Jakie kryteria powinien spełniać taki preparat, by był skuteczny, zapewniał maksymalną ochronę, a przy tym nie pozostawiał smug? Odpowiadamy na te pytania!

Czego potrzebują Twoje szyby?

Przede wszystkim warto zadbać o sprawne i czyste wycieraczki. Powinny zbierać wodę na całej powierzchni, a wtedy nie tylko unikniesz kiepskiej widoczności, ale także ryzyka porysowania szyby. Przy każdym myciu samochodu przetrzyj pióra wycieraczek mokrą ścierką, latem co kilka tygodni, a zimą częściej, w zależności od pogody.

Umycie szyb tak samo jak karoserii może nie wystarczyć, ponieważ często tworzą się brzydkie smugi. Bawełniana szmatka, która pozostawia pojedyncze włókna to też nie najlepszy sposób na krystalicznie czyste szyby. Użyj pianki lub płynu do mycia szyb oraz mikrofazowej szmatki, a unikniesz rozmazywania zanieczyszczeń. Jeśli potrzebujesz wyczyścić szybę “na szybko” na przykład w podróży, dobrym rozwiązaniem jest posiadanie paczki chusteczek nasączonych odpowiednim preparatem.

Zwróć uwagę, aby wybrać produkty z nanocząsteczkami. Tworzą one na powierzchni “niewidzialną wycieraczkę“. Dzięki niej woda skrapla się i spływa, nie pozostawiając śladów. Wewnętrzna strona jest bardziej odporna na parowanie, a zewnętrzna pozwala na lepsze zbieranie wilgoci przez wycieraczki. Podczas deszczu lub opadów śniegu otrzymujesz lepszą widoczność, a same pióra wolniej się zużywają.

Preparaty do czyszczenia szyb w samochodzie — TOP 5 produktów ze sklepu NewStyling

K2 NUTA 600 ML Pianka do mycia szyb K506 jest to doskonały preparat do czyszczenia szyb samochodowych, reflektorów, a także innych powierzchni, zarówno szklanych, plastikowych, jak i laminowanych. Bez trudu poradzi sobie z brudem i kurzem, pozostawiając szyby w samochodzie idealnie czyste i bez smug. Piankę można stosować również wewnątrz auta. Możesz zapomnieć o tłustych plamach czy pozostałościach po dymie papierosowym.

1449-k2-nuta-600-ml preparaty do czyszczenia szyb samochodowych
1449-k2-nuta-600-m  Pianka do mycia szyb

K2 NUTA 770 ML Płyn do mycia szyb K507 to kosmetyk, który czyści nie tylko szyby, ale też reflektory, szkło, plastik czy powierzchnie laminowane. Jest całkowicie bezpieczny dla lakieru. Bez problemu usuwa brud i kurz, nie pozostawiając smug. Zawarte w nim nanocząsteczki tworzą na szybie skuteczną warstwę ochronną, która doskonale zabezpiecza przed ponownym osadzaniem kurzu, ułatwia jego usuwanie oraz minimalizuje osadzanie się pary. Nanocząsteczki wygładzają powierzchnię i sprawiają, że woda spływa w postaci kropelek. Gdy pada deszcz, wpływa to pozytywnie na widoczność w trakcie jazdy, a także zmniejsza zużycie wycieraczek.

13577-k2-nuta-770-ml preparaty do mycia szyb samochodowych
13577-k2-nuta-770-ml  Płyn do mycia szyb

Codzienne i urlopowe preparaty do czyszczenia szyb samochodowych

K2 NUTA Chusteczki do mycia szyb K500 są to chusteczki nasączone K2 Nutą. Bez trudu usuwają kurz i wszelkie zabrudzenia pozostawiając szyby idealnie czyste i pozbawione smug. Nadają się również do stosowania wewnątrz samochodu. Usuwają tłuste zabrudzenia oraz nalot dymu z papierosów.

Jest to pozycja obowiązkowa, gdy wybierasz się w dłuższą podróż, szczególnie na urlop. Jeden produkt zastąpi szmatkę oraz piankę, a przecież ilość miejsca na takich wyjazdach jest ograniczona. Podczas pokonywania kilkuset kilometrów możesz natrafić na różne warunki drogowe, a ilość kurzu na drogach szybkiego ruchu i autostradach jest spora. Możesz być pewien, że chusteczki do mycia szyb wykorzystasz nie raz.

Nuta_chusteczki
Nuta_chusteczki

K2 NANO SPRYSK Letni płyn do spryskiwaczy 5L K525 to perfumowany płyn do mycia szyb. Jest bezpieczny dla lakieru, gum, tworzyw sztucznych oraz dla nowoczesnych reflektorów wykonanych z poliwęglanów. Skutecznie chroni wycieraczki przed utratą elastyczności. Można go stosować do każdego rodzaju dysz spryskiwaczy.

Dokładnie usuwa kurz, owady i inne zanieczyszczenia, pokrywając szybę wodoodporną warstwą. Nie wymaga rozcieńczania i w porównaniu ze zwykłym płynem do spryskiwaczy jest dużo wydajniejszy.

5352-k2-nano-sprysk
5352-k2-nano-sprysk

A co zimą?

K2 SZCZOTKO-SKROBACZKA PREMIUM wykonana z wysokiej jakości włosia. Posiada solidny i odporny na działanie niskich temperatur skrobak. Szybko i sprawnie usuwa śnieg, lód i szron z szyb samochodowych. Dzięki przedłużonej rączce nie musimy dotykać śniegu ani pokrywy lodowej. Nie powoduje rys na lakierze.

k2-szczotko-skrobaczka-premium preparaty doczyszczenia szzyb samochodowych
k2-szczotko-skrobaczka-premium

Sklep internetowy NewStyling gwarancją dobrej jakości

Wszystkie preparaty do czyszczenia szyb samochodowych są dostępne w sklepie NewStyling. Są to kosmetyki wyjątkowo skuteczne. Bez trudu usuwają brud, kurz oraz inne zanieczyszczenia. Ponadto chronią przed ponownym osadzaniem się brudu. Nie pozostawiają smug na szybach. Są bezpieczne dla lakieru i innych elementów wyposażenia auta. Są bardzo wydajne i proste w użytkowaniu. Warto zaufać naszym kosmetykom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *