Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Laureat Puls Biznesu w 2018 i 2019 roku
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Producent akcesoriów samochodowych od 2014 r.
Darmowe zwroty towarów.
Darmowe zwroty towarów.
Szukaj Kontakt Zaloguj Zarejestruj się Koszyk
0
Kategorie
Niezbędnik kierowcy

Pokrowiec na kierownicę – kiedy to dobry pomysł a kiedy lepiej zrezygnować?

Bez przesady możemy powiedzieć, że posiadanie w obecnych czasach samochodu jest wyznacznikiem naszej niezależności i niczym nieograniczonej swobody. Samochód pozwala człowiekowi przemierzać dalekie trasy, odbywać wspaniałe podróże i przeżywać niezwykłe przygody. Nie jest się zależnym od drugiej osoby. W zimowe poranki nie trzeba marznąć, czekając na autobus i spiesząc się np. do pracy. Jednak nie należy nigdy zapominać, że priorytetową sprawą podczas prowadzenia samochodu jest bezpieczeństwo, zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Ważnym elementem w każdym aucie jest kierownica. Przy jej pomocy sterujemy samochodem. Gdy jest nadmiernie wyeksploatowana, nie spełnia należycie swej funkcji. Może to stać się niestety przyczyną niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest jej zabezpieczenie. Można to zrobić, montując pokrowiec na kierownicę. Jak go zamontować, co powinniśmy o nim wiedzieć, żeby dobrze i przede wszystkim bezpiecznie prowadzić auto? Dowiesz się z naszego artykułu.

Pokrowiec na kierownicę – główne zadanie tego gadżetu

Kierownica to element samochodu, który jak wszystko ulega zniszczeniu. Wówczas może stać się bardzo niebezpieczna w użytkowaniu. Dlatego tak ważną sprawą jest zadbanie o nią  i o to by, jak najdłużej była sprawna. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest inwestycja w pokrowiec na kierownicę.

Dawniej jego podstawowym zadaniem było wystylizowanie kierownicy na modne, pluszowe koło. Interesująco się one wówczas prezentowały, ale również nie wpływały pozytywnie na prowadzenie pojazdu. Tamte czasy odchodzą już w zapomnienie, jednak pewna prawidłowość pozostała. Obecnie w dalszym ciągu dokonując wyboru tego produktu, stawia się na oryginalność i ciekawy design wnętrza samochodu. Mimo wszystko pamiętajmy, że wybierając odpowiedni pokrowiec, kierujemy się przede wszystkim względami bezpieczeństwa.

pokrowiec na kierownicę dywaniki samochodowe producent dywaniki samochodowe
Pokrowiec na kierownicę – Nakładka skórzany pokrowiec kierownica Ultimum 36,5-38cm

Pokrowiec na kierownicę – zmiana jego funkcji

Z czasem moda na pluszowe pokrowce zmieniła się i klienci oczekiwali od tego gadżetu czegoś więcej. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie producenci stworzyli produkt, który jest nie tylko stylowy, ale też niezwykle funkcjonalny. Nowe nakładki na kierownicę wyposażono w gumowe panele. Zwiększały one przyczepność dłoni kierowcy. Efektem tego było bezpieczniejsze prowadzenie pojazdu.

Nie zapomniano również o kolorystyce. Ciekawe połączenia i wzory dodawały wnętrzu auta niezwykłej elegancji. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Nowe pokrowce na kierownice zaczęły się cieszyć ogromną popularnością wśród klientów. Co więcej, obecnie również są bardzo popularne. Są one znakomitym sposobem na naprawę kierownicy.

pokrowiec na kierownicę dywaniki samochodowe dywaniki samochodowe gumowe producent
Pokrowiec na kierownicę – Nakładka PVC pokrowiec kierownica Premium Pink Diamond 36,5-38cm

Właściwe dopasowanie pokrowca

Pokrowiec na kierownicę będzie prawidłowo spełniał swoją funkcję tylko wtedy, gdy będzie prawidłowo dopasowany. Jeśli o tym zapomnimy, wpłynie to w sposób negatywny na nasze bezpieczeństwo, a także komfort prowadzenia auta. Z tego względu ważne jest, by miał on ten sam rozmiar, co kierownica.

Warto zainwestować w takie akcesorium, które jest niemalże drugą skórą kierownicy. W takim przypadku instalacja produktu nie jest już taka trudna.

pokrowiec na kierownicę dywaniki do samochodu dywaniki samochodowe producent
Pokrowiec na kierownicę – Nakładka PVC pokrowiec kierownica Premium Black Diamond 36,5-38cm

Wiązany pokrowiec na kierownicę — czym się charakteryzuje?

Pokrowiec występuje nie tylko, jako nakładka na kierownicę. Równie popularnym rozwiązaniem są wiązane pokrowce. Mają one formę luźnego kawałka skóry. Należy go wówczas obszyć. Pokrowiec ma już przygotowane otwory do przewleczenia igły z nitką. W zestawie znajduje się specjalna igła, a także nić z podwyższoną odpornością na zerwanie. Co więcej, komplet posiada dokładną instrukcję z techniką wykonania. Taka kierownica wygląda wówczas bardzo elegancko. Ponadto znacząco poprawia komfort jazdy. Wygląda po prostu, jak nowa.

Pokrowiec na kierownicę to doskonały pomysł wtedy, gdy jest ona wyeksploatowana i zwyczajnie zużyta. Będziemy mieć wówczas pewność, że prawidłowo zadbaliśmy o komfort i bezpieczeństwo naszej jazdy. Zaniechanie tego może być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze. Powinniśmy również wiedzieć, że gdy kierownica jest nowa lub w całkiem dobrym stanie, to inwestycja w ten gadżet ma na celu profilaktyczną ochronę i lepszą przyczepność rąk. Przy zakupie takiej nakładki warto jest zwrócić uwagę na rozmiar produktu oraz odpowiednie dopasowanie. Pamiętajmy, że ten element nie może przesuwać się w trakcie jazdy. Tylko pod takim warunkiem pokrowiec na kierownicę właściwie spełni swoją rolę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *